| cristinaanamaria a întrebat:

Sunt prea multe locuri si lucruri care imi amintesc de el, si cand vorbeste cineva despre un bar pe care il fregventam cu el sau anumite locuri incep sa plang, plang din absolut orice imi aminteste de el, cand merg intr-un loc in care mergeam cu el sufar enorm, toata lumea observa ca nu mai sunt fata aia care eram, vesela si plina de viata, am plans mult, mi-am taiat venele, dar tot nu il pot uita sad, si nu pot tine la alt baiat, cand ma "lovesc" de amintirea lui ma doare enorm, cum l-as putea uita? as vrea sa ma mut din oras dar nu am unde sa ma duc sad, vreau sa il scot din sufletul meu si nu pot
p. s zilnic beau

4 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

In primul rand, TIMPUL, e cel mai bun medicament, crede-ma, dar in timpul asta nu trebuie sa te gandesti non-stop la el, gandeste-te la motivele despartirii, ca el nu te mai vrea, ca asta e viata, ca mergem mai departe, ca esti tanara si nu merita sa suferi pentru nimeni, ai o viata, una scurta si nu trebuie sa o irosim asa.asta e soarta noastra, fiecare o duce cum poate, nu te mai chinui, iesi in cluburi, distreaza-te la maxim, fa orice vrei, si scoate-ti ideile sinucigase din cap si automaltratarea, gandeste-te ca pe el il doare in basca si tu te agiti mult!

Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt sigura ca oricine ar fi nu merita sa fie in sufletul tau daca suferi asa mult. Fa-ti ordine in viata, gandeste-te putin, ai toata viata inainte, nu se termina totul doar la un singur baiat.Ai nevoie de timp sa ti se vindece ranile, dar sincer nu are rost sa suferi, amintirile sunt frumose, ce a fost nu o sa mai fie, viata merge inainte.Ai grija de tine, e grav ca ai ajuns sa iti tai venele? chiar merita^pune-ti intrebarea asta...merita sa mori? pentru ce? si lui nici macar nu ii pasa. E timpul sa uiti, iesi cu pritenele tale, fa un sport ceva, concentreaza-te pe orice doar sa uiti.Si lasa locurile unde ai fost cu el, mai poti merge si cu altcineva, acolo au fost multe cupluri, sunt locuri comune pentru restul si speciale pentru tine ca iti amintesc de el. Evita tot ce e legat de el, fa o shimabare si zambeste fato, viata merge inainte, capul sus pun pariu ca o sa gasesti pe cineva sa te merite si o sa iti amintesti ce naiva ai fost ca sufereai dupa el. DAR AI NEVOIE DE TIMP, timpul le rezolva pe toate.

| Catalin_8113 a răspuns:

Sa incerci sa iti tai venele (sinucizi) ai probleme grave du-te la un psiholog si in legatura cu asta am vazut multe fete cu genurile astea de intrebari dar zau asa e doar un baiat si sunt sigur ca exagerezi puteai sa stai 5 ani cu el si tot nu sufereai asa de mult cat reiese din randurile alea

| whiteangel94 a răspuns:

Draga mea un baiat nu se uita asa de usor.Si eu trec prin aceeasi problema ca si tine doar ca eu nu ma chinui singura cu amintirea lui.Va trebui sa ai multa ambitie in tine ca sa-l poti uita si sa vrei sa-l uiti.In primul rand evita locurile care le frecventai cu prietenul tau.Incearca sa asculti o melodie care sa te linisteasca cand iti aduci aminte de el.Nu te mai maltrata singura pentru ca nu este singurul baiat din lume.Incearca sa gandesti pozitiv si sa nu te mai gandesti la el.Lasa timpul sa treaca.