| cristinaanamaria a întrebat:

Mi-am propus sa il uit, deoarece 34 de nopti am plans in fiecare seara dupa el, mi-am taiat si venele, iar el tot timpu si-a bautut joc de mine, eu am 23 ani si el 36, dati-mi sfaturi cum sa il uit? am incercat sa ies cu alt baiat dar fara sa simt nimic si pana la urma am lasa-o balta, am iesit cu fetele la club la shopping, de multe ori ma apuca plansul pe strada, si orice local care il fregventam cu el cand trec prin acel loc incep sa izbucnesc in plans, si cand aduce cineva vorba de cartierul lui la fel deja ma deprim, el isi batea joc de mine, dar eu il iubeam, inca il iubesc, nu este obsesie, sufar enorm si vreau sa il uit, vreau cand aud de numele lui sau cand il vad sa il vad ca pe amic sau cunoscut, persoanele care ati suferit enorm enorm dati-mi sfaturi cum ati reusit sa uitati, multumesc, va rog fara critici, chiar sufar crying, cred ca daca nu reusesc sa il uit intr-o luna imi voi taia din nou venele dar de data asta mai adanc, nu pot vedea viata fara el

13 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Esti destul de matura ca sa-ti dai seama ca dragoste cu forta nu se face. Bucurate de clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna, si mergi mai departe. O viata de om nu se termina cu un individ, nici cu zece. Faptul ca-ti tai venele ca te omori ca nu poti trai fara el, lucreaza doar in subconstientul tau. Incearca sa fi mai realista, sa vezi realitatea, si sa accepti infrangerea. Trebuie sa te obisnuiesti sa fi umila. Viata merge mai departe. Capul sus, nu ceda, nu te lasa. Cea ce va vrea intregul, asa se va intampla. Dar tu va trebui sa-l ajuti. Te rog sa nu te superi pe mine dar sa nu uiti: Mediteaza: Saracia este cea mai mare bogatie a ta. Nu o schimba cu o viata imbelsugata. Pa

Răspuns utilizator avertizat
| kllass a răspuns:

Foloseste drujba...ai siguranta ca mori...vai mama ta.proaste copile in ziua de azi.

| SăcsyLlamă a răspuns:

Si ce ai rezolvat daca te-ai taiat venele? Crezi ca daca ti le tai o sa fiti impreuna? Pai, aici nu te supara, dar tu ai fost pro-sta. Cum naiba sa fii cu unu de 36? O persoana de 36 de ani e deja maritata, si are copii. Doamne... Acum, incearca sa vorbesti cu un psiholog. Se vede ca esti distrusa psihic.

| snowflake a răspuns:

Wow!
ce mentalitate seaca la 23 de ani! i-auzi sa-ti tai venele laughing

draga, viata este atat de frumoasa! atat de scurta.
tu chiar crezi ca ai facut un bine(cuiva) facand asta? poate omul te-o considera isterica, sau poate isi zice ca atunci cand rel va deveni mai serioasa, la orice problema mai tai o vena. laughing

on topic: nu merita nimeni draga mea o picatura varsata de sange, nici macar o lacrimawinking. chill, lasa timpul sa vindece ranilewinking

| luv a răspuns:

Cu taiatul venelor mai las-o, gindeste-te ca ai parinti, persoane care te iubesc.Pacat de el ca are 36 si nu stie ce vrea si pe cine vrea.Sunt sigura ca esti draguta si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare, trebuie sa ai mindrie...,, traiesc acei ce vor sa lupte, iar cei fricosi se pling si mor, de-i vezi murind, sa-i lasi sa moara, caci moartea e menirea lor '' lupta. lupta sa fii fericita

| alexandrucr a răspuns:

Un psiholog te-ar ajuta sigur!

Răspuns utilizator avertizat
| Laura_1232 a răspuns:

Timpul vindeca orice rana, doar asa...cu timpul, dar sa ajungi sa-ti tai venele mai e cam mult.NU merita atatea lucruri din partea ta, cum ar fi:nu-ti merita lacrimile, gandurile si mai ales iubirea.Ar trebui sa gandesti matur la varsta pe care o ai si sa iti dai seama ca nu e singurul de pe lumea asta.Care e al tau e pus bine tongue Nu mai fi suparata si nu mai face greseli de genul pe care mai tarziu le vei regreta.:*

| roberta23 a răspuns:

Nu te mai gandi ca nu poti trai fara el, ba poti, trebuie doar sa vrei,, din cate am inteles nu aveti mult d cand v-ati despartit, e normal sa fii asa, dar cu timpu il vei uita, t vei uita in ochii lui ca la un necunoscut, incearca sa nu te mai gandesti""vai cat il iubesc, ce clipe minunate"" gandeste-te cat de idiot e ca nu a pretuit iubirea ta, aduti aminte cat ai suferit din cauza lui, si atunci nu vei simnti alt lucru decat ura si dispret, stiu c simnti, eu am reusit sa uit pe cineva abia dupa 7 ani, dar in nici un moment nu m-am gandit sa ma omor.pentru ce? pentru cine? pentru unu care il doare in cot? stai tu linistita ca roata se intoarce si va fi el cel care se va ruga d tine si tu iti vei bate joc.gandeste-te putin ca iti tai venele mori si el isi continua linistit viata,, nu crezi ca e mai rentabil sa traiesti si sa ii faci lui viata un calvar? ia gandeste-te putin...ai grija de tine si scoate-ti nebuniile astea din cap.il vei uita cu timpu trebuie doar sa vrei si sa nu te mai gandesti ca il iubesti gandeste-te ca il urasti pentru c ti-a facut si ca vrei sa te razbuni ajuta mult.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ti-ai taia mainile a doua oara.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul vindeca totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu pot sa-ti dau doar un simplu sfat, nu poti uita o persona cind vrei tu si crede-ma ca am trecut si eu prin ce treci tu acum dar timpul le rezolva pe toate gandeste-te ca mai exista persone. dar tu in mintea ta zici dar ca el nu mai gasesc gandeste-te bine si incerca sa uiti dar cum tiam mai sp doar timpul le rezolva pe tote