| CristinaAlice466t a întrebat:

Sunt sanse sa raman insarcinata daca iubitul meu doar a frecat-o de zona mea genitala, fara sa ma penetreze, si si-a dat drumul imediat dupa dar nu in mine sau pe mine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina se poate instala doar in conditia in care fata/femeia este in perioada fertila, adica in uterul ei exista un ovul viabil si concomitent in vaginul ei patrunde sperma printrun anumit mod. In cazul tau istalarea unei sarcini este imposibila.Totusi v-as sfatui ca in viitor cand va mai jucati sa o faceti cu multa atentie/grija.

5 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Nu!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai gravida in situatia de care vorbesti.

| SkyPilot a răspuns:

Frecat pe afara - sanse practice nule. Daca a bagat-o, depinde si de perioada ta fertila (se poate ramane din lichidul lui preejaculator) dar sunt sanse foarte mici.

| Felys a răspuns:

Nu