| Alex5Eyes a întrebat:

Sunt suparat deoarece viata e confuza si aiurea mai tot timpul.
Cea mai mare problema a mea e ca iubesc o fata pe care o si urasc in acelasi timp, nu o pot suporta dar totusi imi place de ea!
Problema e ca si ea ma uraste si chiar nu stiu ce sa fac!
Eu as vrea sa ma impac cu ea dar nu stiu cum, cu scuze si rugaminti am incercat dar nu merge.Am fost la un moment dat impreuna dar ne-am despartit deoarece ne era mult prea greu sa tinem relatia in secret (ea isi dorea sa tinem totul secret)si ma gandesc cadaca nu vom putea fii iubiti din nou macar prieteni sa fim. Va rog frumos sa ma ajutati deoarece in fiecare zii imi sta capul doar la asta. Dau funda...

Răspuns Câştigător
| lolylolypops a răspuns:

Pai stiu vum e! Discuta, spune-i clar ce simti si spune-i ca nu vrei sa va mai certati! Totul a inceput din cauza ta sau a ei? Poate ea se gandeste la voi, mereu exista o sansa, poate ii e teama sa-ti arate. Daca incearca sa discute cu tine, continua si tu sa o suni, sa-i dai mesaje! Te pup

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

La fel simt si eu, iubesc foarte mult baiatul pe care il urasc datorita atitudinii sale.
Si, nu are rost sa te tii dupa ea, daca nu doreste sa va impacati, dragoste cu sila/mila nu se face.
Inteleg ca tii la ea, dar pe parcurs iti vei da seama ca toate au fost in zadar!
Numai bine!
pa, pa

| neutrino a răspuns:

Intre dragoste, ura si prostie exista de multe ori o bariera foarte subtire si depinde de fiecare daca este capabil sa perceapa corect de care parte a barierei se afla. De aici, si nu numai, vine si cunfuzia in care te afli.

| lolylolypops a răspuns:

Discuta cu ea si gasiti-va punctul comun! Succes! Cati ani aveti?

| Alex5Eyes explică (pentru lolylolypops):

Nici macar nu vrea sa imi vorbeasca vorbeste cu mine doar cand are o nevoie urgenta de ceva.

| lolylolypops a răspuns (pentru Alex5Eyes):

Pai stiu vum e! Discuta, spune-i clar ce simti si spune-i ca nu vrei sa va mai certati! Totul a inceput din cauza ta sau a ei? Poate ea se gandeste la voi, mereu exista o sansa, poate ii e teama sa-ti arate. Daca incearca sa discute cu tine, continua si tu sa o suni, sa-i dai mesaje! Te pup

| elComandantee a răspuns:

Greşit. Nu vrei să fiţi doar prieteni. Crede-mă.
Nu mai vrei nimic în momentul ăsta de la ea, să cunoşti pe alta eventual.