| anonim_4396 a întrebat:

Sunt topit dupa dupa o fata si ea stie asta destul de bine, ma cam ignora putin..cum as putea sa o cuceresc?

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna daca o fata nu te place, nu ai ce sa-i faci.In primul rand eu as intreba-o de ce ma ignora? Poate pur si simplu nu-i place de tine sau te ignora din cauza timiditatii.

| Liviucu a răspuns:

Niciodata sa nu mai faci greseala asta. Cum care greseala?! Aceea de a spera la una care te evita sau se uita dupa altul. Tipa nu te merita si punct. Decat sa suferi mereu, mai bine axeaza-ti privirea spre alta...

| Azµre a răspuns:

Topește-o și tu pe ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti topit dupa ea? Pai ce este tu, inghetata? N-o mai cuceri. Las-o libera.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Ignor-o si tu putin o vreme sa vezi cum reactineaza. Ignoranta este cea mai buna solutie in cazuri din astea, pentru ca asa iti poti da seama cu usurinta daca o persoana te place cu adevarat sau nu. Nu trebuie sa-i faci declaratii, serenedae, cadouri sau sa o sufoci cu prezenta, din contra las-o libera sa aleaga si sa decida singura ce vrea. Daca te place iti va simti lipsa si te va cauta, iar daca nu, te va lasa in pace.
Mult succes iti doresc!

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Daca nu i place de tine nai nici o sansa

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Nu o presa! las-o libera. cucereste-o pas cu pas si cu chestii mici.

| Danielaaa22 a răspuns:

Stii. cred ca un mesaj, o plimbare in mall, la un suc, la patinoar, iar in acest moment sa ii spui ceea ce simti. ar rezolva tot si ea s-ar schimba in privinta ta.