| snd9999 a întrebat:

Imi place deja de 6 ani de un coleg de la mine din clasa.El se comporta cu mine destul de normal,nici nu ma ignora dar nici nu ma ia prea mult in seama.Ce as putea face, el nici nu stie ca imi place mult de el, dar imi este frica ca sa nu ma ignore daca o sa afle.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana la 18 ani stati in bancile voastre.

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic, asta daca nu doresti sa te faci de rusine.

| snd9999 explică (pentru neutrino):

De ce sa ma fac de rusine?

| snd9999 explică (pentru neutrino):

De ce sa ma fac de rusine?
nu vad nimic care m-ar putea face de rusine aici!

| neutrino a răspuns (pentru snd9999):

Daca crezi ca tu, ca si fata, este bine sa te bagi mereu in fata baietilor pe care ii placi, chiar daca te cam ignora, asa cum este in cazul de fata, gresesti amarnic: dar esti libera sa faci asa cum te taie capul. Urmarile le vei vedea mai tarziu, dupa ce te vei obisnui ce aceste obiceiuri.

| snd9999 explică (pentru neutrino):

Hei,nu ai dreptul sa ma jignesti! In primul rind eu niciodata nu m-am bagat la un baiat cit de tare nu mi-ar fi placut de el.Eu 6 ani am tinut asta in mine si am rabdat si nu cred ca este ceva rau cind o fata ii spune baiatului ce simte pentru el.

| neutrino a răspuns (pentru snd9999):

Nu te-am jignit, ti-am oferit un sfat, la cererea ta. O fata trebuie sa stie sa se faca vazuta si placuta, astfel incat baiatul, daca este si el interesat, sa poata avea curajul sa curteze fata, si nu invers. Fata trebuie intotdeauna sa aiba inteligenta, pretentia si rabdarea de a fi cucerita de cel drag ei. O seara frumoasa!

| snd9999 explică (pentru neutrino):

Doresti sa vorbim in mesaje?

| neutrino a răspuns (pentru snd9999):

Nu, nu vorbesc prin mesaje de dragul de a vorbi.

| snd9999 explică (pentru neutrino):

Eu doresc sa iti cer un sfat, pe aceasta tema

| neutrino a răspuns (pentru snd9999):

Hai sa incercam, dar nu mai trimite mesaje goale. Nu uita sa-mi dai mai multe detalii, inclusiv varsta si in ce clasa esti.

| snd9999 explică (pentru neutrino):

Imi raspunzi la mesaj?

| neutrino a răspuns (pentru snd9999):

Ti-am raspuns la mesaj in timp util. Verifica!