| snd9999 a întrebat:

Imi place deja de 6 ani de un coleg de la mine din clasa.El se comporta cu mine destul de normal, nici nu ma ignora dar nici nu ma ia prea mult in seama.Ce as putea face, el nici nu stie ca imi place mult de el, dar imi este frica ca sa nu ma ignore daca o sa afle.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Si ce pierzi? Macar stii cum stai.
Foloseste o alta persoana care sa discute acest aspect cu el.

Ceva de genul ca acea a treia persoana sa mearga la el si sa ii zica: auzi, mi se pare mie sau tu o placi pe Y? Si ai doua optiuni: daca raspunsul e da, atunci sari pe el.
Daca raspunsul e nu, nu prea, nu stiu, atunci acea persoana sa mai zica... ceva de genul... mda, nu stiu, poate ea te place pe tine.

Si sa il lase asa in coada de peste, ca sa gandeasca singur, in timp...