| angelinthedark a întrebat:

Sunt tristasad...prietenul meu m-a sunat si nu i-am raspuns ca nu am auzit telefonul, iar dupa vreo jumate de ora l-am sunat eu si era suparat pe mine, ca a zis ca eu fac si ce fac si nu ii raspund ca se pare ca nu prea am chef de el, nu e deloc asasad, apoi mi-a zis ca mai bine nu ma mai suna in vecicrying, ce credeti despre comportamentul lui? Apoi dupa ce a zis asta, tot el imi spune ca ma suna mai tarziu ca are treaba, deci ce sa cred? De ce s-a comportat asa?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu el! asa sunt baietii in general(mor de furie daca nu le facem pe plac) asa e si pr meu se supi pe mine daca nu-i rasp(insa eu ii explic clar, fara sa tip la el, motivul pentru care nu puteam vb)asa trebuie sa faci si tu(fiecare are momente mai neplacute dar se rezolva la un moment dat! nu-ti face griji e totul ok(prin faptul ca ti-a zis ca te suna mai trz se vede clar ca tine la tine, ca daca nu tinea acum avea ocazia sa va despartiti) bafta cu el iubiti-va mult!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fie absolut suficient explicatia ca nu ai auzit telefonul. Ce drama e aia ca prietena nu a auzit telefonul. Poate doar se rasfata, nu pot sa cred ca asta ar fi o adevarata problema.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asa sunt unii baieti.aia posesivi sau mai primitivihee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Calmeazate!love struck
Incearca sa vorbesti cu elwinking Spune-i ca iti pare rau ca nu i-ai raspuns la telefon.Si ca ai vrea sa te iertewinkingPun pariu ca te va intelege!kiss
Mult succes!kiss

| HBK a răspuns:

Comunicarea e totul intr-o relatie happy. Deeci, ce mai stai?

Răspuns utilizator avertizat
| Amrita a răspuns:

Buna.Eu cred ca mai intai trebuie sa te linistesti sa poti judeca asa cum trebuie situatia. Tie ti se pare ok ca el sa se supere din nimicuri ca astea? Ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el.sa-ti explice comportamentul sau.
Multa bafta! :*

| RobYnRobYn a răspuns:

In primul rand draga mea, nu ti-a inteles explicatia, apoi el a incercat prin atitudinea lui sa te pedepseasca pentru ca stie ca suferi, pentru ca altadata sa nu mai faci asa! Draga mea, ca psiholog iti dau un sfat, incearca sa vedeti lucrurile mai detasat amandoi, pentru ca un telefon nu e un capat de tara! Gandeste-te ca parintii vostri nu mai aveau telefon mobil, dar totusi s-au iubit si inteles! Bafta la capitolul "Intelegere".

| pelu a răspuns:

Stii. daca nu te poate intege. poate chiar nu l`ai auzit. e aiurea. cine stie ce e in capul` lui. incearca sa-i explici cu frumosu iar daca tot face pe duru. tine`l putin in indiferenta. sigur va veni la tine.

| Ady_4009 a răspuns:

Ti se pare frumos ce ai facut? ar trebui sa discutati face 2 face happy

| Aℓida a răspuns:

Eu cred ca ar trebui ca el sa fie in limba dupa tine ca acum simti pe pielea ta cum este sa nu te iubeasca si nicio fata nu trebuie sa simta asta asa ca nu te duce tu la el sa-ti ceri scuze ci asteapta ca el sa vina la tine cu flori cu bomboane "I Love Milka" P. S. eu am doar 12 ani dar mama mi-a spus cum sta treaba cu baietii iar chestia cu flori si bomboane am vazut ca asa a facut iubitu lu varamea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-a comportat asa din cauza faptului ca treaba asta s-a repetat de mai multe ori sau in ultimul timp l-ai cam ignorat si i-ai dat motive sa fie gelos (fara sa iti dai seama) si nu iti face griji ca ti-a zis ca are treaba, a facut asta doar ca sa realizezi cat de suparat este, ca tu sa te simti putin vinovata sau trista cum spui ca esti. Suna-l si spune-i ca vreti sa va intanliti, sa mergeti undeva si arata-i ca iti pasa... o sa ii treaca lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El sigur e gelos ca nu cumva sa te intalnesti cu altcineva. asta inseamna ca te iubeste...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ce mi-ar plăcea să-ți respecte dorința, adică să nu te mai caute în veci, că așa meritați, uneori aruncați niște cuvinte pe care nu le gândiți și apoi vă puneți pe făcut inundații.

| trolololforever14 a răspuns:

Poate se simte gelos ca nu il mai bagi in seama prea mult si ca nu ii mai raspunzi la tellefon cateodata happy mai bine du-te si explica-i ca il iubesti si apoi iti ceri iertarewinking sigur te v-a ierta big grin

| sorinaa a răspuns:

Pai astea sunt numai motive gasite de baieti pe moment atunci cand nu au chef sa vorbeasca cu noi. de expemplu si am patit chestii din astea cu prietenul meu, dar eu nu ii permit asemenea justificari si motive fara rost. daca era sa nu ai chef de el nu il mai sunai. ar trebui sa fie mai intelegator daca te iubeste. intr-o relatie sunt si bune si rele. incearca sa vorbesti cu el si sa il faci sa fie mai intelegator. impuneti punctul de vedere nu fi slaba. succes!

| Me_6907 a răspuns:

E geloshappy