| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un ciudat!
Sunt oare eu ori e timpul care l-am petrecut mult prea mult la calculator cauza acestui lucru?
Sunt genul introvertit care nu-si doreste o relatie cu nimeni, nu imi doresc copii si nici sa ma casatoresc vreodata.Nici macar cand vine vorba de fete nu sunt interesat si nu sunt genul care se emotioneaza si nu stie sa vorbeasca cu fetele.Pur si simplu ma simt bine singur si sunt de parere ca, calculatorul este tot ce imi doresc.Nu pot sa zic ca sunt un nerd/tocilar deoarece am cativa prieteni buni,fac sala,fac des plimbari dar in afara de aceste lucruri nu fac altceva decat sa stau in singuratatea mea si ce e mai rau este ca imi face placere.
Parintii imi reproseaza ca o sa ajung un neadaptat dar sincer nu imi pasa, ma plac asa cum sunt si nu vreau sa ma schimb.
E ok? A mai fost cineva in situatia asta? Cum v-ati descurcat in viata?
A da si nu ma intrebati de varsta, chiar daca am 19 ani consider ca sunt mai matur decat majoritatea celor de varsta mea.

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu eram visator ca voi avea parte de o tipa asa cum merit dar incercand sa caut cu ajutorul prietenilor, aveam amici si ne intalneam cu fete fara sa mergem la discoteca sau bar, faceam un gratar sau dormeam acasa la unu care avea bani garla laughing tot ce mi-a iesit in cale erau din astea care vroiau ceva sex rapid dupa aia toata ziua pe telefon asteptand sa se culce cu altu. Mi-am schimbat parerea fata de ele si acum am ramas singur, restul au mers cu fetele altii s-au destramat din relatia amicala si uite asa eu am ajuns sa fiu pasionat de ciclism, am PS4 cu dita mai TV HD (nu zic de cel din sufragerie ca e imens dar il folosesc pe al meu din dormitor), si cel mai mult imi place sa conduc, cand trece criza ma bag sofer pe autotren (tir) aia imi place mie asa cum tie iti place pc, e ceva normal asta dar nu e normal pentru cei care fac chefuri si isi distrug vietiile prin alcool si tigari.

| Cristan95 a răspuns (pentru mgtow):

Ohhhh PS4, nice, and a big tv, sunt gelos.
Da, asta m-am gandit si eu, majoritatea chefuiesc beau si fumeaza(precizez ca nu beau nu fumez si nu iau droguri) iar pe noi cei care "nu stim sa ne distram"ne considera niste ciudati.Cel putin unii colegi mi-au zis ca am o problema, nu ca m-ar interesa parerea celorlalti dar totusi. Daca eu sunt fericit mie imi e de ajuns.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Mda...nici eu nu stiu sa ma "distrez".As vrea sa ies si eu ca oamenii "normali", dar sunt o ciudata. happy

| mgtow a răspuns (pentru Cristan95):

Putem comunica pe fb? Adaugama la... stai asa iti dau un PM sa nu ma caute femeile laughing fi pe faza

| Cristan95 a răspuns (pentru mgtow):

Aici intervin eu, ciudatul, imi pare rau, sper ca nu o iei ca pe o ofensa dar prefer sa discutam ca niste anonimi. Sper ca nu te superi, despre asta vorbeam, asta sunt eu.Prin post-ul asta nu doresc un tratament ci doar sa ma descarc, sa spun cuiva ce simt. Oricum iti multumesc pentru amibilitate si pentru raspunsuri.

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Si iti place? Pentru ca eu ador sa fiu un ciudat.Nu sufar din dragoste, nu imi e dor de nimeni, cand am nevoie de alinare calculatorul ma ajuta, cand am nevoie de informatii iarasi intervine pc-ul.Nu simt nimic pentru nimeni(poate doar pentru parintii mei desi ma critica ma iubesc asa cum sunt), ceea ce e bine

| mgtow a răspuns (pentru Cristan95):

Bun, si cum ai ajuns sa fii asa? Ai fost dezamagit in trecut de fete sau doar te simti atasat de pc incat nu ai nevoie de cineva langa tine? Faza e ca atunci cand prinzi gustul gamingului e ca si cum ai trai in alta galaxie unde nici nu simti ca esti cu picioarele pe pamant 0 preocupari si diversiune totala laughing

| Cristan95 a răspuns (pentru mgtow):

Am avut o copilarie foarte frumoasa,parintii nu mi-au interzis nimic,prieteni am avut multi insa putini au ramas loiali(poate ca ce-i care mi-au tradat increderea mi-au schimbat putin personalitatea), dar cum ai zis si tu, cand prinzi gustul gaming-ului[...]si nu doar gaming ma uit la seriale si animeuri cat cuprinde, anime-urile mai ales imi consuma emotile care ar trebui sa le am in viata reala(Stiu ca sunt aiurea, dar asta simt eu).
Sunt atasat de pc incat nu imi doresc pe cineva langa mine cum ai spus.Singura mea grija in momentul de fata e sa iau bacul si sa intru la facultatea care doresc, nu ma duc la facultate sa ma distrez ci sa imi fac un viitor.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Si eu iubesc anime-urile, adica ar fi foarte frumos daca povestile din anime-uri s-ar intampla in realitate dar...

| mgtow a răspuns (pentru Cristan95):

Poate iti schimbi mentalitatea in timp si te bagi cu una pe fir cand vei simti nevoia, gandeste-te ca noi trebuie sa gatim sa facem curat, facturi de platit si datorii daca e si cel mai rau e daca ajungem sa prindem pensia nu ne va fi usor sa ne descurcam singuri nici eu nu vreau familie sau relatie stabila pentru ca stiu de ce sant in stare astea

| Cristan95 a răspuns (pentru mgtow):

Asa e, insa, daca ar fi sa traiesc cu cineva doar asa ca sa am suport si sa raman singur as alege sa raman singur.Nu vreau sa ranesc pe nimeni doar pentru ca mi se scoala mie sa ma ajute cu treburile prin casa,cat timp sunt tanar nu ma gandesc la astfel de lucruri, daca e sa mor singur asa sa fie, this is life.E totusi vorba aceea, fiecare nebun isi are perechea, nu se stie niciodata.Multumesc pentru sfaturi.

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

A da? Ei bine imi poti recomanda niste anime-uri calumea? Nu ma uit demult la ele de cca 3 luni, am vazut pana acum yu yu hakusho(superb, ringtone-ul de la tel e ending 3 de la yyh,unbalanced kiss), mirrai nikki, great teacher onizuka, school days, highschool dxd(inca odata superb)si cam atat.Nu vreau bleach,death note, naruto, alchemist, nu imi plac, prea multa vorba. Ceva gen yu yu hakusho combinat cu ceva drama.A da am vazut si corpse party cele 4 episoade ti le recomand(Desi cred ca le-ai vazut)a fost superb.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Hmm...nu m-am uitat la astea dar iti pot recomanda cateva.
Soul Eater; Another; SAO; SNK; Shin Sekai Yori; Kuroshitsuji; Kamisama no Inai nichiyouby; Elfen Lied; Code Geass etc.(cand le termini iti mai dau, si daca nu-ti plac mai am si altele laughing

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

La facultate o sa te distrezi cat cuprinde, :d fie ca vrei fie ca nu. :d

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Nu te-ai uitat la yu yu hakusho? poti sa imi faci o favoare? uita-te o sa iti placa, iti garantez ca nu o sa il uiti niciodata mai ales coloana sonora, le gasesti pe youtube in engleza si hd daca stii sa le cauti(ma gandesc ca sti engleza).E cel mai bun anime pe care l-am vazut si l-am revazut de cel putin 4 ori.A da am vazut si elfen lied dar m-am oprit cand am vazut ce a patit nana, a fost prea dur pentru mine.Mersi am sa caut ce mi-ai trimis.

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Bun venit in club apropo.A da? Super atunci, dar stai de unde sti? Ai aceeasi varsta cu mine nu ar trebui sa fii si tu in ultimul an de liceu? sau ai inceput de la 6 ani? Daca da poti sa-mi spui cum e viata de camin? De aia imi e cel mai frica.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Stiu...chiar mi-a parut rau...(te referi la episodul in care i-au omorat colegii ei catelul?)

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Nu,ma refer atunci cand myu i-a rupt mainile si picioarele fetei aceeleia trimise de seful acela(scuze nu le stiu numele)si la sfarsit a trebuit sa o sedeze. Fata aceea care ii spune tipului aluia tata, sti tu cred ca e episodul 3 sau 4 nu mai tin minte.I-au omorat catelul la fata aia? ok, inteleg violenta fata de oameni dar fata de animale e mai rau, e bine ca m-am oprit laughing.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Bine ca te-ai oprit.deci...i-au luat catelul si i-au spus lui Lucy ca daca nu plange si ii implora sa se opreasca o sa-l omoare si ea l-a lovit pe unul dintre ei si altul a luat o vaza si a lovit catelul pana l-a omorat...

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

M-a marcat faza asta...

| AnotherOne02 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Si o sa-i puna proteze astfel o sa-si revina happy.

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Oh mersi...m-ai marcat si pe mine acum, imi esti datoare pentru asta, watch yu yu hakusho.Oh ***, doar gandul ma ingrozeste si m-am uitat la corpse party care e mai hardcore dar doar violenta fata de animale ma distruge.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Stiu...mi-au dat lacrimile.A intrat sora mea in camera cand ma uitam la faza aia si a inceput si ea sa planga...

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Hahaha,dur.Ei bine ce pot sa zic, scot emoti unele anime-uri din tine ca nici nu mai vrei sa simti asa ceva vreodata.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Apropo de ce vrei sa te "descarci" pe un site public?

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Varianta duratongueentru ca pot!
Varianta logica:Ei bine sunt anonim, parintilor si prietenilor le-am spus asta dar ei ma cunosc deja si ma plac asa cum sunt deci nu prea au ce sa imi zica sau sa ma judece si sunt curios daca mai e cineva ca mine si cum au trecut peste toate astea, daca te uiti atenta am specificat trei intrebari la sfarsitul post-ului meu.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

E un motiv destul de interesant.happy

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

Am terminat liceul, acum am Bac-ul, am cativa prietenii cu care ies si imi povestesc tot timpul cum e la ei la faculta, si e foarte tare laughing plus ca ei o tin mai tot timpul in petreceri.
la camin nu stiu sa iti zic, dar cred ca e cam nasol daca nu intri la bursa, trebuie sa suporti toate cheltuielile...

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Aceasi situatielaughing si eu cu bacul anul asta, acum am venit de la competenta la engleza, o sa intru la buget dar banii nu au fost niciodata o problema.Bafta la bac!

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

Mersi, si eu iti doresc la fel. :d
pai cu banii care ti trimit parintii poti sa iesi la o colegii de la faculta, sa va imprieteniti.

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Asta e ultimul lucru care as vrea sa-l fac laughing.Eu vreau sa merg la sala pentru ca daca intru unde vreau am sala gratis, si am si bazin de inot iar daca le am pe astea invatatul o sa fie calumea dupa o zi de sala si inot...a da sunt o chitra am uitat sa ziclaughingdeci nu o sa arunc banii aiurea

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

La o terasa* scuze pentru greseala...
nu trebuie sa faci tu cinste la toata lumea, nu trebuie sa iesi in fiecare seara.
sala e buna.

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

Cum o fost la BAC? happy

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Ca dracu! Poezia m-a distrus...Am invatat toata proza la perfectie ca un sclav si ghici ce, eminescu cu luceafarul lui peste, am scris doar 3 pagini si din alea 3 una jumate era ceva betie de cuvinte.Maxim iau 8 minim un 6.50 deci un 7 si cred cao sa scot dar acum din pacate trebuie sa iau o nota mai mare la mate.La tine?

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

Si la mine o fost naspa, mi-o venit tudor arghezi, ioan barbu sau nichita stanescu... poate am noroc cu primele 2 sub. laughing
cine s-ar fi gandit la poezie :d

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Pfff filologule laughing)) nu te plange...macar tu ai putut alege.Eu pla, sa luam dracu un 7, 8.Acum la mine vine greul ca sunt mate info si vine matematica aia dura, bafta si tie la istorie.

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

laughing bafta la mate, si mersi.

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Cum a fost la history my friend?

| SergiuDb a răspuns (pentru Cristan95):

Naspa rau de tot, nu ma asteptam la statul roman modern la sub. 1 si la sub 3. sa ii avem pe voievozi.

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

Pff naspa...si cam cat iei?

| Cristan95 a răspuns (pentru SergiuDb):

BUYA 7.93 yeah baby

| Pacala a răspuns:

Eu cred ca atunci cand o femeie va merita atentia ta, i-o vei oferi. Si, sincer, decat sa iti pierzi timpul cu toate proastele (din pacate, asa-s cele mai multe dintre fete acum), mai bine te descurci singur si faci ceva util pentru tine si pentru viitorul tau.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt fix ca tine(si tot 19 ani am)...cam acelasi intrebari mi le pun si mie

| Duucu a răspuns:

Internetul te face mai deschis uneori, dai de diferiți oameni... multe din plăcerile și hobby-urile mele au apărut stănd în fața monitorului.
Nu vreau să-ți răspund mai mult, "cine se asemanănă se adună"... deci e normal să fiu de acord cu tine laughing

| Demonull a răspuns:

Ai 30 de ani şi eşti virgin? da, în cazul ăsta e o problemă.
ai sub 20? nu mai e o problemă. Copiii ţi doreşti când eşti stabil pe tine din toate punctele de vedere şi când ai să găseşti persoana potrivită.
so... dacă te regăseşti în a doua situaţie.keep calm..hormonii colcăie în tine.nu contează maturitatea de care crezi tu că dai dovadă..hormonii îs hormoni.

| Cristan95 a răspuns (pentru Demonull):

Am scris acolo....am 19 ani...dar nu ma simt atras de fete, nu ma imaginez facand chesti romantice/perverse(nu sunt gay, de asta sunt sigur)pur si simplu nu sunt interesat, si ma gandesc ca pana acum trebuia sa fiu "ranga"dupa fete.

| Happyjump a răspuns:

Si eu stau toata ziua la calculator, nu imi doresc un iubit(Soț) si niciun copil, totuși am multi prieteni si nu mi se pare ciudat sa nu vrei sa fii intr-o relație.

| Cristan95 a răspuns (pentru Happyjump):

Multumesc de intelegere.

| TeckTonik997 a răspuns:

Asa am fost si eu pana a aparut acea persoana care mi-a dat lumea peste cap.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Si eu am 13 ani sunt introvertit, nu am multi prieteni, nu vorbesc mult, sunt timid cu fetele si tot timpul il petrec in fata PC-ului.

| FashionKitty a răspuns:

Si eu sunt ciudata si imi place sa stau singura si mereu ii resping pe ceilalti, desi am prieteni totusi, dar asta pentru ca si ei sunt ca mine, dar problema e cand cineva te place special pentru ca esti asa. Si nici eu nu vreau sa ma casatoresc si sa am o familie si imi pare rau de persoana care s-a indragostit de mine...Dar eu zic ca e ok sa fii asa. Trebuie doar sa te gandesti ce sa faci in viitor, gen daca vrei sa te concentrezi asupra unei cariere sau whatever. De exemplu eu vreau sa calatoresc si atunci si daca as avea familie nu le-ar placea faptul ca plec de una singura prin nu stiu ce tari, asa ca e mai bine asa. Problema e sa-i faci pe cei din jurul tau sa te inteleaga happy desi sincer mie nu-mi place sa vorbesc cu ceilalti despre propriile planuri si idei.

| AnotherOne02 a răspuns:

Nici mie nu-mi place sa ies afara, cand trebuie sa ies afara nu pot iesi singura deoarece intru in panica si nu stiu ce sa mai fac.Eu vorbesc cu oamenii dar cand fac asta nu sunt eu, ci sunt cum vor ei sa fiu(un fel de "mod de siguranta" ca sa ma lase in pace mai tarziu).
Imi place in casa, la calculator sau doar sa stau si sa ma uit pe pereti.

| Cristan95 a răspuns (pentru AnotherOne02):

Imi place sa ies afara big grin, imi place natura, dar doar cu prietenii mei cei mai buni care i-am avut toata viata(3 la numar ce-i drept)copil fiind cred ca socializam mai mult si am ramas cu ei dar cu ceilalti oameni nu imi doresc nimic,nu vreau sa ii ajut nu vreau sa le vorbesc sau sa fim prieteni, nimic, o fata m-a intrebat odata daca am alta orientare sexuala pentru ca nu o bagam in seama(a avut tupeul asta pentru ca ziceau prietenii mei ca era HOT si ca fiecare baiat ii cade in plasa, awkward moment).Si mie imi place in casa, la calculator, sa fac sport big grin.Ma bucur ca nu sunt singurul.

| AnotherOne02 a răspuns (pentru Cristan95):

Eu nu am vreun prieten adevarat, adica stau cu ei desi nu vreau.O fac doar pentru ca nu am ce face sau pentru ca parintii ma obliga sa ies mai des si sa nu stau inchisa intr-o camera 24h.Cu colegii mei ma port cum ar trebui sa se poarte cineva normal.

| AnotherOne02 a răspuns:

Oricum nu cred ca este vreo problema.Fi cum esti si gata...

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Nu eşti un ciudat,dacă nu iubeşti o persoană şi nu vrei să stai cu una doar pentru "a fi în rândul lumii'' nu înseamnă decât că eşti o persoană bună,implicată,sensibilă,nu o persoană care te sprijină şi te iubeşte doar când eşti fericit,iar la greu se panicheayă şi te lasă singur. Ştiu că de fapt tu creyi că există numai astfel de persoane,deoarece numai astfel de persoane cunoşti,dar dacă te+ai uita cu mai multă atenţie în jurul tău ai vedea că sunt o grămadă de persoane bune, la fel ca tine.Şi apropo, eu mă uit la anime+uri de când mă ştiu, cred că am văyut tot ce se poate vedea(mă refer la genul de anime-uri care îmi plac mie), aşa că nu te îngrijora şi concentrează-te doar pe învăţat.

| Cristan95 a răspuns (pentru andreeaaqswdefr):

Asa am sa fac, multumesc de raspuns!

| andreeaaqswdefr a răspuns (pentru Cristan95):

Scuze pentru greșelile gramaticale, m-am grăbit.

| Dorueraluat a răspuns:

Sunt exact ca tine, am 16 ani, fac sala, am vreo 5-6 prieteni pe care ii cunosc de o viata de restul lumii ma doare in p**** si ies din casa foarte rar in afara cand merg la sala si la scoala fiindca prietenii mei stau relativ departe si mi-e lene sa ies mereu cu ei. Mie atata tot ca eu imi doresc o relatie cu o fata, vreau sa iubesc si sa cunosc fata "perfecta". Am fost nascut sa fiu gamer, vreau acea prietena care se va juca cu mine laughing)) Eu ti-as sugera totusi sa vezi ce vrei sa faci cu viata ta... Nu cred ca o sa fie ok sa iti traiesti toata viata ta asa, ai nevoie de o schimbare.

| Cristan95 a răspuns (pentru Dorueraluat):

Sa fac ceva cu viata mea? Deja fac acest lucru, muncesc pe branci sa am un corp acceptabil, vreau sa termin facultatea si sa ajung ceva cu ea, apoi as vrea sa ma stabilesc in alta tara si sa raman acolo. Faptul ca socializezi sau ai o prietena nu poate fi considerat nici pe departe o realizare, nu pentru mine in orice caz.Stiu si eu ca am nevoie de o schimbare, ma gandeam sa ma tund si asa am parul mare laughing dar serios acum.E ok sa iti doresti o relatie, fiecare dintre noi avem diferite teluri in viata. Poate pentru unii(aici nu te dau exemplu pe tine)e mai important sa iubesti sa petreci si sa nu iti pese de ziua de maine dar pentru alti pe care ii consider eu oameni seriosi, ralizarea pe plan profesional/fizic e mult mai importanta.Sti vorba aia minte destepta in corp sanatos :d.Multumesc de raspuns!

| EEdwardd a răspuns:

Suntem prieteni deci, si eu simt la fel bro.

| SergiuDb a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine. laughing si eu am problema asta, sunt la fel ca si tine. :d credeam ca sunt singurul de genul meu. poate ne vedem la o bere candva laughing) (si eu am tot 19)