| Anonim4632 a întrebat:

Buna tuturor. Imi place de un barbat, care e cu 12 ani mai in varsta ca mine. Sunt constienta de diferenta de varsta, dar ma consider o persoana matura pentru varsta mea. Am 27 de ani si pot sa spun ca sunt pregatita sa imi intemeiez o familie. Barbatul de care imi place este divortat de cativa ani. Am avut o discutie in care nu prea i-am aratat cine sunt cu adevarat din cauza emotiilor pe care le-am avut. Initial am crezut ca si el pare interesat de mine. Ma cauta cu privirea, observa anumite lucruri si a intrebat lumea din jur cine sunt, insa am fost cautata de o ruda de-a lui (tot singur) care spune ca i-am fost recomandata fix de barbatul de care imi place. Urata situatie, va spun! Sa zicem ca barbatul are un anumit statut care nu ii permite sa intre in vorba cu oricine are chef, oricand isi doreste acest lucru. Nici eu nu ii sunt inferioara, dar tot exista o limita in a comunica mai mult in momentul de fata. Intrebarea mea este: se poate ca el sa il fi pus pe acest tip sa vorbeasca cu mine, pentru a afla daca sunt o fata cu capul pe umeri sau doar o copila? Mai exista vreo sansa pentru mine si el? Sau daca m-a recomandat unei rude, nu se va baga niciodata peste el? Ma intristeaza situatia. Va multumesc!

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai 27 de ani dar intrebarea ta nu prea arată asta.
In locul tau mi-as intemeia o familie cu cineva de varsta mai apropiata. Nu cunosti motivele divortului lui.

| Anonim4632 explică (pentru darrio2007):

Intr-adevar, nu cunosc motivele divortului. Tot ce stiu e ca imi doresc sa il protejez, sa ii iau apararea de fiecare data cand cineva il vorbeste de rau, sa ii fiu alaturi cand nu se simte bine, sa-i ofer ceea ce nu a avut: iubire, liniste, un copil, o familie…poate inca sunt puerila in gandire. Dar asta simt cand il vad.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu ai nici o sansa, odata ce taman el te-a recomandat altui barbat. Din pacate, omul ala nu are ochi pentru tine si nici atractie.

La 27 de ani ar trenuii sa fii mai matura la gandit, ca nu mai esti o fetita adolescenta, care plange si se intristeaza ca nu o place colegul de la clasa vecina.
Cauta-ti si tu pe cineva de varsta ta, cu care ai ce discuta, care nu-i in depresie sau cu traume ca asta.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa te minți singura. Daca vroia el o interacțiune cu tine cred ca o avea indiferent de statutul lui

| anonim3248 a răspuns:

Să nu îi spui lui că vrei să îi faci un copil și că vrei să aibă familie că tocmai de asta a divorțat ca să scape de ce vrei tu să îi oferi.

| Anonim4632 explică (pentru anonim3248):

La acest aspect nu m-am gandit. Pare mereu a se simti atat de singur, trist…

| anonim3248 a răspuns (pentru Anonim4632):

Vrea să trăiască viața ca la 30 de ani acum dacă tot a divorțat.

| Anonim4632 explică (pentru anonim3248):

E divortat de vreo 5 ani. Sa nu se fi saturat sa isi tot traiasca viata? Nu vrea o liniste?

| anonim3248 a răspuns (pentru Anonim4632):

Dacă a divorțat de la 34 de ani și 5 ani a stat singur eu cred că el nu mai vrea să se însoare sau să mai aibă o familie.

| Anonim4632 explică (pentru anonim3248):

Nu m-am gandit la acest aspect. Chiar o sa pun in balanta anumite lucruri, multumesc mult!

| anonim3248 a răspuns:

Niciodată să nu îi spui lui ăla de 39 de ani că vrei să îi faci un copil.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Trebuie sa fi atenta și conștientă ca poate se culca cu tine și te lasă ai primit un sfat enorm de bun mai sus ce spune domnul darrio2007 nu ști de ce s-a despărțit de soția lui poate fi un cu*var mare de tot fi conștientă și nu mai visa ai mare grija de tot ce faci și cu cine vorbește te vezi și ce spui ca oamenii au devenit foarte foarte mincinoși și răi nu-ți pune inima în fața oricui nu-ți arăta inima la ori ai cine nu ști ce gânduri are ce planuri are ce gândește ce pune la cale ce plănuiește fi atenta fi conștientă el este trecut prin viață tear face ști cum? Dacă are avea intenți bolnave și mudare ai mare grija de tot ce faci și ce vrei sa faci și cu cine vrei sa faci o familie și o relație ca nu-i nimic cum se vede nu fi oraba inima asa este nu vede accepta tot da ochi nu mint niciodată uită atent enorm de atent în ochi unui om cand vorbești cu el acolo ai sa vezi Adevărul nu te lăsat orbit de vrăjeală lui și ce-ți spune și zici ai mare grija de tot mare grija.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Pe fața poate sa se arate cum vrea el poa sa fie și Sfântul Sfinților și baitul cel bun și mai știu eu ce visezi tu da Adevărul este doar unul singur și ăla nu-l ști 100%la100 cu Adevărat el este trecut prin viață știe cum sate ia să-ți vorbesca sa se comporte cu tine înțelegeți? El a fost și însurat și îți dai seama ca pe tine tear face ști cum? Sunt fel și fel de oamenii pe pământul asta... Ai mare grija de tot la cine îți deschizi inima nu face prostia Niciodată în viata ta să-ți pui inima pe tava la un străini și un necunsot nu ști cei bate capul nu-i ști cei bTe mintea nu-i ști intențile Adevărate poate te Vrea pentru doar o Noapte sau Rezervă înțelegi? Ai enorm de mare grija ce faci

| Anonim4632 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Mulțumesc frumos! Am să am mare grij

| Sistemulxxl a răspuns:

Iti dai seama ce parere are despre tine? Si este mai in varsta, plus de asta si divortat! Iesi din cercul asta si cauta pe cineva apropiat varstei tale.

| georgiana0104 a răspuns:

Eu cred ca el nu este sigur dacă vrea o relație cu tine și vrea sa te încerce, sa vadă dacă pici ușor, bărbații de obicei mai în vârstă nu cauta relații serioase cu fete tinere,ci doar aventuri,bine,acum tu știi mai bine ce relație aveți,dacă țineți legătură, cât de des vorbiți și asa, eu spun sa i propui sa va mutați împreună și vezi ce reactie are, dacă e incantat sau nu, mai bine întreabă l ce are de gând sa facă dacă își dorește o familie sau dacă își dorește o aventura, decât sa îți pierzi timpul aiurea mai bine discutați liber

| Anonim4632 explică (pentru georgiana0104):

Nu-i pot propune acest lucru momentan, din pacate, din cauza limitarii in comunicare care ne este impusa. Deci este adevarat ca poate fi si un test?