| Lionsteve98 a întrebat:

Sunt un pic cam timid si vreau sa stiu cum sa ii spun unei fete ca o plac. Dar nu prin biletel sau sms ci face to face si ce sa fac daca ma respinge cum sa ma comport dupa?

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Desi ce-ti voi spune eu acum in tineretea mea nu eram in stare in veci sa o fac, totusi am sa o zic. De ce? Pentru ca acum am curaj cu orice fata care mi-ar pica cu tronc.
Deci. Te gandesti frumusel la o atentie. Nu stiu ce, nu inel ca nu merge, nu floare ca se vede. Total altceva si ar fi ideal ceva micut si confectionat de tine care sa-ti intre in buzunar. Apoi, intr-o zi si intr-un moment anume, daca e de la scoala sau nu stiu, in orice alt loc public, alegi ori sa scrii pe un biletel ori ii zici in fata mai incet, sa te insoteasca undeva si sa nu ii fie frica. O duci undeva unde veti fi mai feriti de lume (un parc, sau orice altceva apropiat de locatia unde sunteti atunci), acolo unde ii vei explica totul intr-un mod cat mai duios. Atentie, sa nu pari teatral, putine balbaieli sincere ar pune fata pe ganduri, si asta in sensul bun. happy
Un alt sfat este clar, sa nu o saruti la finalul micii tale declaratii. Nu. Vei fi un taran facand asta. Bineinteles ca apoi cel mai probabil va fi "surprinsa" si nu iti va spune un raspuns exact. De aceea, fata va trebui sa se gandeasca la ce i-ai spus si de ce nu, la o relatie cu tine. De aia zic, sarutul va mai astepta. Dupa ce ii spui ca nu ai avut curaj sa spui ce ii spui "acum" si ca o placi inca din timpurile lui "bunica" laughing scuze, iei si scoti din buzunar ceva dragut, si ii daruiesti zicand ca l-ai creat din tot sufletul tau si vrei neaparat sa primeasca acel lucru. Nu insisti nici macar cu imbratisarile, va sari ea la gatul tau daca e cazul. Iti spun clar ca dupa toate astea vei fi cel mai fericit baiat din lume. Dar da, iti trebuie tupeu dar si ceva "puternicie" pentru ca in caz de refuz si dezamagire totala, sa nu devii un EMO caruia sa ii pice cerul in secunda 2 si sa planga o viata. Esti barbat ce naiba.
Mult succes piciule, daca esti nascut in 98, atunci esti micut rau. Dar, la varsta ta iubirea e cea mai sincera. Si-atunci merita ca lumea sa-ti explice cum stau lucrurile. Te-am salutat! happy

| Lionsteve98 explică (pentru Liviucu):

Deci asta a fost cel mai lung si bun raspuns vreodata eu nu sunt timid dar am vazut ca daca nu scriu asa lumea spune prosti mersi mult si ai avut dreptate o plac de 3 ani dar am fost doar prieteni si o faceam tot timpul sa rada. O sa incerc sa iti raspund si eu la intrebarile tale.

| Liviucu a răspuns (pentru Lionsteve98):

Stii, cand imi pierd vremea pe aici, mi-o pierd incercand sa ajut omu' si nu sa-mi bat joc de el cum fac altii prin raspunsuri scurte si jignitoare. De fapt asta e si rolul acestui site. Raspunsuri cat mai bune ce se bat cu alte raspunsuri pentru fundite. Asa ar trebui sa fie, dar de o vreme vad ca TPU a ajuns Chat si nimic mai mult.
Anyway, iti multumesc pentru aprecieri si sper sa fie cu noroc.

| Lionsteve98 explică (pentru Liviucu):

Mai am o mica intrebare, daca nu accepta plimbarea si cum ar trebui sa o formulez?

5 răspunsuri:
| HyperionCo a răspuns:

Fetelor, mai ales celor tinere, nu le plac tipii care vin direct in fata si le spun "te plac". (asta ca sfat, ce sa NU faci vreodata). Ascultal pe tudos_andre_1989 ca iti zice de bine. Insa daca te refuza sa nu stai suparat prea mult, pentru ca securile in dragoste sunt foarte des intalnite, mai ales in scoala generala. Incearca sa nu te dai la ea cand sunt alti colegi prin jur, ca e posibil sa se rusinese si sa reactioneze prost. Succes

| Tudos_Andrew_1989 a răspuns:

Iti place fata?
Pai daca tie frica sa nu te respinga? atunci asigura-te ca ii placi si tu ei.
As spune mai bine sa-i faci curte in asa fel ca sa-si dea seama.
EX: invit-o la o pizza, ceai, cafea, suc, etc.
Sau fa-i vreun dar simbolic in sarbatorile apropiate.
Dar daca vrei sa o cucerest atucni vorbestei frumos si comportate frumos.