| Kros56 a întrebat:

Sunt virgin și vreau ca prima experiență când o sa fie să fie de neuitat de să dureze calumea, după atâta așteptare măcar atât.
An auzit cum că dacă bei vin înainte te ține mult partida?
Sfaturi despre cum ar putea să mă țina mai mult și sa fie sexul calumea?

Răspuns Câştigător
| AIeXxX a răspuns:

Toți care zic că prima dată mereu va dura puțin nu e adevărat. La fiecare om diferă această durată, mai ales dacă te masturbezi des. La mine prima dată a durat vreo 30 de minute și ne-am oprit fiindcă începea să o roadă vaginul. N-am terminat. A doua oară m-am abținut să mă masturbez vreo 3 zile și am reușit să termin de 2 ori. Deci nu știu ce să zic, la fiecare om e diferit, vezi că daca vei bea vin să nu se primească ca nu se va scula deloc.

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Doar dacs faci dupa casatorie.

| Kros56 explică (pentru ania):

Mai e cineva în ziua de azi care așteaptă pana la căsătorie?
Eu nu zic ca nu aș putea dar nu ar avea rost să îmi pierd atatia ani degeaba. Nu e nimic mai bun probabil decât sexul pe lumea asta.

| ania a răspuns (pentru Kros56):

Mai bun decat sexul e exoerimentarea prezentei Creatorului.Pentru ca sexul sa fie perfect trebuie sacfie perfect pentru amandoi.La fel cum un baiat simte nevoia de sex o fata a fost creata sa simta nevoia de afectiune, de siguranta in relatie, sa va da ca e unica si speciala pentru cineva altfel se simte folosita.Sexul perfect implica si un postludiu fara mustrari de constii ta, sa stii ca si Creatorul se bucura impreuna cu tine de placerea pe care a crest- o pentru oameni.

| Kros56 explică (pentru ania):

Hai că fată nu simte plăcere /nevoie de sex.
ea vrea iubire, afecțiunelaughing

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca virgin, prima partida va dura cateva secunde sau maxim 2-3 minute, fiindca excitatia este foarte mare si te scapi pe tine aproape instantaneu.

Alcoolul nu ajuta la adolescenti si nici la sex, ca risti sa nu mai ai erectie, deloc!

Din pacate, ca incepator nu exista sfaturi care sa te poata tine "mai mult", deoarece excitatia ta nu poate fii controlata de creieras, maia les cand esti incepator.
Abia dupa ani de zile de sex vei putea sa tii mai mult, dar acum, cand esti incepator, fii fericit daca vei avea erectie, ca multi nici asta nu pot avea din cauza emotiilor.

| Kros56 explică (pentru Violleta2022):

Pai și la a doua sau a treia sau a 14-a partidă nu e excitatia prea mare? Doar e sex, nu?

| Kros56 explică (pentru Violleta2022):

Pe internet scrie că mai târziu va dura și mai puțin partida, ce spui tu că abia după ani de sex va tine mai mult e total eronat. Trebuie bătut fierul căt e cald, cât ești tanar, o ai tare mai pe scurt.Cred că din a doua sau a treia partida deja va ține 30 minute.

| Kros56 explică (pentru Violleta2022):

"Abia după ani de zile vei pitea sa ții mai mult?"
Asta ar trebui sa fac sex în fiecare zi, ani de zile.
Și eu dacă am ocazia să fac o dată la cațiva ani, asta ar însemna că sunt un ratat fără experienta și nu pot să satisfac nici o femeie?
Cum am mai zis, cred ca prima oara durează maxim 10 minut, a doua vreo 20 min și a treia jumate de oră.Așa cred eu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kros56):

Nici o sansa sa functioenze asa cum cerzi tu, fiindca prima oara NU dureze 10 min, te scapi pe tine instantaneu ori in 2-3 minute ai terminat.
10 minute se obtine dupa vreo 10 partide de sex, cand capeti ceva experinta, iar 20 de minute dupa vreo 30-40 de partide sexuale, cand ai deja experinta si iti poti controla excitarea si ejacularea.

| VoidEternal a răspuns:

Singurul efect al vinului este că te relaxează. Dacă reușești să te relaxezi și fără el, atunci e tot aia.

| Saiko10 a răspuns:

Iti spun de acum. prima experienta o sa fie cea mai naspa in comparatie cu celelalte pentru ca nu ai experienta.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

De unde ai scos-o pe asta cu vinul?

| andreidmbm a răspuns:

Din pacate, faptul ca esti virgin nu te ajuta la o durata calumea, probabil vei ejacula in primul minut. Eventual foloseste durex performa sau ia de la sex shop crema cu benzocaina, asta ajuta la prelungirea duratei actului sexual pana la ejaculare, insa va fi diminuata si placerea.

| bianca927 a răspuns:

Depinde de persoane, iubitul meu a tinut o ora prima data, eram virgini amandoi si a terminat de doua ori in 3 ore.