| Alexalex1000 a întrebat:

Sunt virgin si vreau sa fac sex cu iubita mea. Eu când fac laba in maxim 2 minute ejaculez. Când fac sex tot așa repede voi ejacula? Că am auzit că dacă fac sex nu trebuie sa ejaculez și trebuie să mă abțin ca să rămână ciocanul tare și să dureze partida de sex că dacă ejaculez mi se înmoaie ciocanu și numai pot face nimic ...este adevărat? Va rog să-mi explicați. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Da.E adevarat, iar la inceput nu ai oricum cum sa mentii perfomanta 30 de minute sau o ora, ca in filmele xxx. Asa ca nu cauta acolo informatii, deoarece e doar teatru ieftin si montaj. Poti sa citesti articole din astea si intre timp daca si ei ii place, pe masura ce tot faceti sex devii mai bun, capeti experienta.
https://www.xpops.ro/mentinere-erectie/

https://www.vice.com/ro/article/wjyx34/greseli-erectie

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Ejacularea precoce de care zice Violenta ( 10 secunde ) nu apare doar la strengari sau pentru ca sunt fara exerienta ( cititi si voi despre disfunctie https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/ejacularea-precoce ) si nu trebuie confundata cu disfuntia erectila ( sa nu poti sao ai lemn mai mult timp pentru a putea sustine un act sexual calumea ).

Acuma nu face comparatie intre masturbare si actul in sine! Cu fata vei avea mai multe lucruri de facut, si timpul va trece cu totul altfel, important e sa va simtiti amandoi bine! Focusati-va amandoi pe joaca, ce simtiti, nu pe ceas, nu pe orgolii si alte chestii care distrag atentia si omoara pasiunea! Folositi prezervativ sa fiti linistiti!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal ca la primele dati la inceput de viata sexuala cu o partnera, sa ejaculezi in primele 10 de secunde, ori sa nu ai erectie deloc, fiindca emotiile si excitarea sunt foarte mari.

| doctorandus a răspuns:

Sex use it or lose it. Google it.

| Emilian65 a răspuns:

Da, Alex, la primele acte sexuale vei ejacula mai repede(între 2-3 minute). Apoi vei ejacula normal(după 5-7 minute).

| mionix00 a răspuns:

Eu unul rezist mai mult cand fac sex decat la masturbare, deci depinde de persoana. Logica in spatele acestui lucru e viteza cu care penisul este frecat. In timpul sexului nu esti speedy gonzalez si nu o sa te apropii in viata ta de viteza pe care o ai cu mana. Cu cat e frecat mai rapid penisul, cu atat e mai probabil sa ejaculezi. In acelasi timp, sexul este mult mai intens, iar lucrul asta impinge spre o balanta, dar poti fi de oricare parte a balantei.