| sweetgirl_3609 a întrebat:

Suntem colegi de clasa.Il plac si ma place, dar simpatia noastra nu creste in nimic altceva. Poate o problema sunt colegii care se uita atit se straniu la noi... dar chiar nu stiu.Cum sa-i dau de stiut ca vreau ceva mai mult? Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| Deea133 a răspuns:

Pai nu baga colegi in seama, si daca nu te intrebare daca vrei sa fi cu el f bal foarte gelos (ia in brate alt baiat, pupa-l pe obrz si alte chesti hai k te descurci k esti fata desteapta) si daca nu meje nici asa du-te la el si zi: Ma placi sau nu sa stiu daca vrei sa fim impreuna? :d sper sa-ti fi fost de ajutor big grin

2 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa va intereseze de ce spun colegii,stii ca lumea in ziua de azi este rea,as aca nu trebuie sa dai importanta la ce spun ei,sa le arati ca nu iti pasa de ceea ce cred ei.
Pai ai putea sa te bagi mai mult in seama cu el,sa ii zambesti,sa te bagi in seama cu el pe diverse subiecte(o sa gasesti tu la acel moment),sa vorbesti cu el pe mess diverse subiecte,ii poti face mici complimente uneori,ii poti propune sa iesiti la o plimbare ca sa va cunoasteti mai binehappy.
Daca spui ca si el te place,poate veti fi impreuna,cine stie:d,dar nu uita sa nu va intereseze de ce spun colegii vostri, lasatii in pace, daca voi va iubiti si va intelegeti numai conteaza nimic.
Bafta si iti tin pumnii sa fii cu elhee hee

| Lia09 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te incurci cu el. Daca o sa fiti impreuna iar dupa o perioada o sa va despartiti, iti va fi foarte greu sa treci peste. Il vei avea constant in viata ta. Am trecut si eu prin asta. Au trecut 2 ani de cand m-am despartit de el si tot nu-l pot uita, de fiecare data cand il vad, simt ca sentimentele inca nu s-au stins chiar daca mi-a facut atata rau. Dar acum e doar decizia ta.