| anonim_4396 a întrebat:

Suntem din orashe diferite, acum un an si ceva am facut cunostiinta si de atunci tot vorbim, ne-am intalnit de cateva ori, sarutari mangaieri etc. i-am spus ca m-am indragostit de el, a reactionat pozitiv, timp de 2 saptamani a mers super apoi i-a picat cu tornc ideea sa ramanem amici, suntem amici de multa vreme, i-am spus ca inca mai am sentimente pentru el, nu a zis nimic, de sunat ma suna in fiecare zi vorbim cateva ore la telefon, pe mess vb aproape tot timpul, imi spune ca are o "gagica" doar ca sa ma faca invidioasa (nu are. stiu din surese sigure ), daca ies eu cu prietenii undeva devine foarte repede gelos, urmeaza sa ne intalnim iar si presimt ca iar va vrea sa ne sarutam etc. tine la mine? nu vrea sa fie cu mine pentru ca e distanta prea mare intre noi? ce parere aveti? Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| BloodyBlade a răspuns:

Da cred ca-i este frica ca daca distanta va fi mereu inamicul vostru nr1 va suferi si nu vrea asta fiindca te iubeste cu adevarat. stie ca si tu il iubesti si nu vrea sa suferi nici tu dupa el.Parerea mea este ca ar trebui sa vorbiti, sa va puneti de acord, si intr-un final sa incercati sa va mutati intr-un oras care sa fie la egala distanta de orasele in care locuiti voi. Apoi relatia va merge minunat, deoarece, distanta nu va va mai impiedica in niciun fel.Alt motiv nu cred ca este, dar incearca sa ma asculti si poate sfatul meu iti va folosi. Sper ca te-am ajutat si ca o sa fiti fericiti impreuna! Bafta!

1 răspuns:
| FrumosSiDulce a răspuns:

Cred ca din cauza distantei