| MihutIoana a întrebat:

Buna! Am si eu o nelămurire cu privire la fosta mea relatie. Am stat cu un tip5 ani cu multe bune si rele intr-un final ne am desp din cauza lipsei de responsabilitate certuri cuvinte grele …etc pentru mine a fost un soc pentru ca il iubeam mult. Dupa desp am continuat sa ne mai vedem timp de 10 luni. Apoi a spus ca nu vrea sa ma mai vada ca nu ma mai suporta ca la el s-a terminat tot ca el are pe altele ca ma uitat ca m-a scos din viata lui sa imi caut pe altul ca eu asa si asa. Pur si simplu imi vb ft urat si aruncat. Nu am intrles de ce atata timp cat eu ii vb ft frumos parca o ia razna daca il intreb cum este! Nu inteleg ce anume la intors atat de tare impotriva mea el care mereu spunea ca ma iubeste ca se simte legat de mine etc sad

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In alea 10 luni s-a mai distrat cu tine și acum și-a găsit pe altcineva și ți-a dat eject

suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul a trecut mai departe. Nu il poti tine cu forta aproape ca nu iese nimic bun.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce este greu de inteles cand ti-a spus tot timpul ca nu te iubeste, nu te mai suporta si nu te mai vrea sa te vada in viata lui?

Cuplezi creierasul si dispari defintiv din viata lui, cand un om te face una cu pamantul, spunandu-ti asta in fata!

| dullcat a răspuns:

Buna.E nasol ce s-a intamplat, insa trebuie sa respecti decizia lui si la fel e obligatoriu sa faci si tu: rupi orice comunicare cu el, iti vezi de viata, iar dupa ce te vindeci suflesteste iti cauti eventual pe altcineva. Spunea ca te iubeste atunci cand inca erati impreuna si lucrurile erau ok, ceea ce era, imi place sa cred, adevarat, insa la momentul actual nimic din ce era in trecut nu mai exista, prin urmare de ce sa mai tineti legatura? Un mare NU.

Parca era o vorba, daca iti moare cainele tu inca il mai tii in casa sau il ingropi? Nu mai stiu exact, insa cred ca ai inteles ideea.laughing E dificil, da.Inca te doare mult, da. Totusi, gandeste-te ca nu esti singura in aceasta situatie, deci curaj! Va fi bine dupa ce mai lasi si trecerea timpului sa isi faca treaba.

| J0B0MAT a răspuns:

Păi întreabă-l. Dacă nu, dă-l naiba și treci peste.Nu te mai gândi la cineva căruia nu îi pasă de tine.

| VoidEternal a răspuns:

Nu înțeleg de ați continuat să vă vedeți după despărțire. De obicei când se întâmplă asta, (când nu se întrerupe complet contactul după o despărțire), cel puțin unul din voi inca mai trage de relație. Deși au englezii o vorba despre "beating a dead horse" cum că nu are sens sa faci asta.

Probabil el vrea sa rupeți complet contactul. Ceea ce nu mi se pare nerezonabil dacă relația voastră s-a încheiat. Cumva pare că tu ești cea care încă mai speră.

| MihutIoana explică (pentru VoidEternal):

Da este adevarat eu am vrut sa nu dam cu piciorul la acesti anul, desii el a fost acel care nu m-a lasat in pace timp de 10 luni. Ca ii este dor etc si pe urma a rupt tot vorbindu mi ft urat si unilitor.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Oamenii din viața noastră sunt lecții,unele bune,altele rele.
În situația ta, dai de tipul imatur( nu știe să își exprime decizia și să o argumenteze), fără educație ( dacă așa vorbește cu tine, cu maicasa cum mai discuta?).
Nu zic, poate a simțit cu adevărat în acei 5 ani că te iubește,doar că într-o relație apar mai mulți factori care aduc la acest rezultat:
- Când apare monotonia și cuplul nu știe să remedieze situația.
- Când apare o altă persoană.
- Când sentimentele pur și simplu mor.
Pentru liniștea ta îl poți întreba de ce a luat decizia respectiva,dar doar atat.
Nu te lăsa călcată în picioare de nimeni!
Din moment ce ți-a vorbit așa,se comporta așa,este clar că omul ăsta nu te mai iubește și trebuie să îl lași în trecut și să îți continuui viața.
La urma urmei,nu se termina viața la un tip needucat,caută o persoana lângă care să evoluezi frumos,sa te trateze frumos și nu te mulțimi cu mai puțin de cât meriți!

Evident nu intra într-o relație imediat după această despărțire,vindecate,lucrează la tine, petrece timpul necesar cu tine( uneori când suntem într-o relație ajungem să ne neglijam și mai ales când îți pui toată fericirea într-o persoană și pleacă, te simți pierdut, de asta trebuie să înțelegi că tu ești personajul principal în viața ta, restul sunt doar personaje secundare.
O seara frumoasa!

| MihutIoana explică (pentru Alexia999997777777777777):

L-am intrebat. Mi-a spus ca nu te mai vreau, apoi ca te am vrut dar tu ai fost vinovata, dupa ca "tu nu esti femeie" pe urma ca "am vrut alte femei" …etc odata ii era dor de mine odata imi vorbea umilitor. Dar da intr-adevar pana la urma cred ca el si-a gasit pe altcineva, iar acum Ma dispretuieste. Inca sunt ranita in suflet de un an incerc sa ma vindec nu pot sa ma uit la nici un barbat. As fi vrut ca totul sa decurgă normal si frumos. Dar din pacate da vorba ta cred ca sentimentele lui sau stins de tot. Este ft greu sa te desprinzi de cineva cu care te vedeai pana la sf lumii. Dar sper ca intr o zi sa fiu bine

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru MihutIoana):

Nu a fost omul potrivit, axează-te pe tine, învață să te iubești ( când o să faci asta nu o să mai permiți nimănui să te trateze așa).
Și nu cred că merită să îți pierzi " întreaga viața " suferind după o persoană de 2 bani.
Zi frumoasa!

| tunoi88 a răspuns:

Un fraier, ce sa zic, a avut pe alta si are pe alta.