| katty_6203 a întrebat:

Sunteti de acord ca iubirea cere de cele mai ori multe sacrificii? Ati fost vreodata nevoiti sa treceti peste anumite obstacole pentru a fi impreuna cu persoana iubita? Eu am fost nevoita sa trec anumite piedici sau"bariere"sa fiu cu iubitul meu si nu regret nici o clipa ca am fost nevoita sa suport atatea, a meritat intr-adevar sa trec peste orice si ne iubim f mult!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, ma bucur pentru tine, felicitari!happy. Si eu am intampinat multe piedici dar pana la urma iubirea a invins.Toti ziceau de prietenul meu ca e vagabond, ca nu e de mine, ca e mai mare, etc...toata lumea era impotriva noastra, familia mea, prietenii, toti...
Au fost multe certuri si incurcaturi dar am riscat pentru el, ma vedeam pe ascuns pana am recunoscut ca mai sunt cu el si pana la urma nu au avut ce face si am ramas impreuna!

9 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

E prea vaga intrebarea.La care sacrificii te referi?
Daca e vorba de sacrificii impuse sau cerute de partener(a) aia nu e iubire asa ca nu dezvolt subiectul.Ca sa folosesc o exprimare metaforica e ca si cum ti-ai taia mainile "din iubire" si apoi nu ai mai avea cu ce sa imbratisezi persoana respectiva si evident nu o sa te mai vrea.
Daca in schimb e vorba de "sacrificii" datorate imprejurarilor, familiei, prietenilor sau societatii este vorba despre altceva. Dar nu le-as numi sacrificii si nu trebuie facuta vreo legatura cu iubirea pentru ca sunt lucruri diferite, fara nici o legatura.Numai ca oamenii considera (gresit) ca cu cat sacrificiile sunt mai multe si mai mari iubirea este mai profunda.
Daca de ex. mama ei nu ma suporta(si mi s-a intamplat mereu, cu 2 exceptii happy ) nu ma sacrific pentru iubire spunandu-i iubitei cate indur din iubire pentru ea, mai exact reprosandu-i cum fac altii.Rezolv problema cu mama ei si o fac foarte simplu. Daca e vorba de asteptari cat timp e plecata nu simt ca ma sacrific.
Exista multe ipoteze dar oricum in iubire nu e vorba de sacrificii ci de cu totul altceva.

| Elena1234456 a răspuns:

Cazul tau este unul fericit. Iubirea cere sacrificii, si oamenii fug de asa ceva.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Singurul sacrificiu pe care l-as face iubirii ar fi orele de sport sa rezist mai mult. In rest, nu stiu ce e ala sacrificiu!

| Anecherry a răspuns:

Da am facut si unele chiar dureroase; dar asta este, viata merge inainte si nu regret nici un moment acest lucru; prefer sa privesc partea plina a paharului.

| julieta a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat si simti ca dragostea iti este impartasita cu aceiasi intensitate se merita...am trecut peste multe piedici, bariere, impotriviri s. a dar nimic din tot ce a fost rau nu a reusit sa ne desparta, din contra:ne-a intarit mult mai mult! important e sa va doriti amandoi ca relatia sa mearga happy happy

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Felicitari!
Putini reusesc asta cu toate ca multi intalnesc dificultati.
Majoritatea esueaza. Felicitari inca odata!

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu sunt foarte sigura de asta. Daca cei doi nu reusesc sa treaca peste piedicile ce le ies in cale totul se ''destrama''. Asa am patit eusadel nu a putut sa treaca peste toate obstacolele, insa asta e, viata merge inainte cu sau fara elwinkingTu esti unul din cazurile fericitehappy
Felicitarihappyxoxo

| Mikee a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa faci sacrificii pentru persoana iubita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fac d cateava luni sigh iubitul meu e plecat in italia si nu o s ne mai vedem decat l vara cryinge foarte greu plang mereu dar nu cont trebuie o sa trec peste asta pentru ca il iubesc foarte mult love struck