| monicaaa17 a întrebat:

Dacă iubitul/iubita voastra ar fi nevoită sa se mute din cauza serviciul ei in alt oras(aflat la o distanta considerabila)ati fi de acord sa mergeți cu el/ea? Ce sacrificii ati ți dispuși sa faceti pentru persoana iubita?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

La inceput de relatie, casnicie da.Dar acum cand deja am casa mea pusa la punct pentru care am muncit o viata, plina de amintiri de o viata e clar ca nu as lasa-o pentru o garsoniera sau o chirie dintr-un alt oras. Daca ar fi ceva mai bun decat am, atunci m-as muta cu amintiri cu tot.

| Jus7t a răspuns:

Cred că depinde mult de situația în care te afli ca să poți să iei cea mai bună decizie.