| Marius925990 a întrebat:

Sunteti de parere ca e bine ca viitoarea voastra nevasta sa mai fi avut si alte relatii sexuale inaintea voastra?

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Contează atât de mult asta când 2 oameni se iubesc și se înțeleg?

| darkhell217 a răspuns:

Nu are nici o importanta trecutul ei atata timp cat nu o mai face cu altul in timp ce e cu tine e okey

| RAY a răspuns:

Ce importanta are asta? important e sa fie fata sincera, serioasa care sa te iubeasca cu adevarat ceea ce in ziua de azi eu nu prea cred ca exista asa ceva, asta e important sa gasesti nu ca aia e virgina sau nu, da poate ca conteaza sa fi tu primul din viata ei dar daca apoi te inseala mare lucru ai facut, nu consider ca a fi virgina e o garantie ca e o fata sincera

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca are importanta sau cel putin nu ar trebui nici la femei nici la barbati. Daca iubesti acea persoana sincer si din suflet restul nu conteaza dar avand in vedere ca te casatoresti destul de tarziu de la 20 in sus posibil sa nu mai gasesti acea persoana virgina decat daca ai/l-ai luat de mult timp minor/minora fiind

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Este bine ca fiecare din parteneri sa isi fi trait copilaria, ca sa zic asa... Sunt foarte rare cazurile in care la 20+ o persoana este virgina, deci daca nu ai de gand sa te casatoresti la 16-18 ani...normal ca va avea deja ceva experienta in spate.
Si mai mult, de ce ar conta?

| Necunoscut112 a răspuns:

E important ca femeia să fie virgină când se mărită, în aceeaşi măsură în care e important ca şi bărbatul să aibă aceeaşi caracteristică. Adică deloc.

| HadesSs a răspuns:

In ziua de azi oricum sunt sanse mici sa nu isi fii inceput nici unul din parteneri viata sexuala, de aceea e bine ca fiecare sa fii avut o experienta anterioara, pentru ca stii cum e daca gusti pentru prima oara o prajitura oare nu vrei sa vezi ce gust are si tortul sau checul?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De parca asta ar conta, daca e virgina sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.nu, de ce?
tu ai această părere?

| missfatadelatara a răspuns:

Normal ca trebuie sa fie virgina, doar suntem în secolul XIX

| sweetangels a răspuns:

Prostii, mai ales atunci cand barbatul a fost un curvar inrait si vrea virgina

| sofisis a răspuns (pentru sweetangels):

Daaaaa, am intalnit niscaiba rataciti d'astia laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| urseyul a răspuns:

Se spune ca sexul grozav se face in relatii grozave. Nu o fi cel mai important aspect, dar o viata sexuala proasta (absenta, violenta) poate distruge o legatura. In lipsa lui, se formeaza un gol pe care oamenii il umplu fie cu alte relatii, fie cu mancare, fie cu alcool, etc.