| Ecea a întrebat:

Daca sunteti asa credinciosi, de ce nu mergeti toti la manastiri sa va calugariti?
Este un mare pacat sa stai pe internet, o spun chiar calugarii.
Este un mare pacat sa ai relatii sexuale.

De ce nu mergeti toti pe calea voastra cea buna si pierdeti vremea pe internet?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@NICK: Orgi (instrumente muzicale asemanatoare pianului), sau orgii (petreceri cu tenta erotico-pornografica)?

32 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ucenicii intrebau pe Isus unde trebuie sa se roage la care Domnul Isus le-a raspuns:iata vine vremea si acum a si venit,cand inchinatorii adevarati se vor inchina in Duh si adevar,caci astfel de inchinatori doreste si Tatal.
Depinde cu ce scop stai pe internet. Daca faci acest lucru spre slava lui Dumnezeu,nu este un pacat,ci din contra.
In cadrul casatoriei relatiile sexuale sunt permise, nu sunt permise in afara casatoriei!
De ce, vrei sa scapi de noi? Acum nu va mai aburim la Stiinta -Filosofie.Tot nu aveti loc de noi?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Te contrazic, e mare pacat sa ai relatii sexuale in afara casatoriei.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

S-a facut categoria asta, TOCMAI ca sa nu mai apara discutii de genul asta la S/F. Vrei sa faci trolling? Fa-l la alte categorii. Hai, totusi, sa-i lasam pe cei pasionati de credinte si religii sa se joace frumos in curticica lor, ca noi, ateii, plus restul lumii, avem gogeamite parcul. Nu crezi?

| Angel0 a răspuns:

Tu ce cauti la rubrica religie? Ai dubii?

| Ecea explică:

Eu sunt ateu,nu cred in tampenile astea, intrebarea era pentru voi, am crezut ca sunteti destul de inteligent cat sa va dati seama ca sunt ateu si ca nu trebuie sa specific acolo orientarea mea.

| Ecea explică:

@gigel68 :rolling on the floor manastire de taici nu stiu,dar poti merge si calugar pe muntele Athos.

@FetitaSoare nu cred ca noi folosim sexul pentru a ne inmulti,daca ne-am inmulti la fiecare contact sexual existent,cred ca nu am mai avea loc pe planeta.
Si nu cred ca animalele se inmultesc in gura sau in fund.

@Bubbles serios vorbesc,am un prieten de familie calugar si ma tot cert cu el tot timpul cand ne intalnim.
El mi-a spus ca este un pacat ceea ce fac eu ca stau pe internet,ma uit la filme,etc chiar si de mobil s-a luat si mi-a zis ca este pacat, deoarece fac abuz de el, cica de tot ce faci in exces este pacat.

| Ecea explică:

@SeNorita m-ai frapat.
Nu este logic ca daca am pus intrebarea asta nu sunt credincios?
Off, ma bucur ca ardnaxur1961 si Ema sunt mai inteligenti pe aici si se prind repede, restul se pare ca duceti lipsa de materie cenusie si gandirea este optionala.

Vorba aia "unde dai si unde crapa"
Ce intreb eu si ce raspundeti voi.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Hmm.
Este pacat sa navighezi pe net? Pai atunci, ma rog de ce unele biserici au site-uri crestine? Su de ce vand diferite obiecte precum icoana pe internet:-? Ei sunt scutiti de pacat sau ce?:|.
Site-uri crestine (in caz ca nu ma crezi):
http://www.resursecrestine.ro/linkuri
http://www.google.com/......tp?/search -Biblia pentru telefon :-O. Interesant.
http://www.google.com/......tp?/search

| BubblesDoubleS a răspuns:

Eh macar ai cu cine a te certahee hee.
A...interesant.
Tot ce faci in exces e pacat? Oh.
Daca beau suc natural in exces e pacat nu?hee hee

| BubblesDoubleS a răspuns:

Erorile religiiolor.da na ce sa faci.

| Foxie2 a răspuns:

Sa ai relati sexuale nu e nici un pacat daca esti casatorita.Pai noi vrem sa ne facem o familie si sa stam toti la casutele noastre. Daca ne construim o familie pe acest pamant nu e un pacat ci o binecuvantare! Nu poti sa fi credincios daca stay pe internet? Sau daca ai o familie? Pierdem vremea pe internet si care e problema ta? uite eu pierd vremea e TPU sperand sa ajut pe cineva in realitate, sau intru sa ma distrez sunt un copil! (daca vrei sa stii am 13 ani) pana la urma.Ce ar insemna sa ne calugarim toti?

| 19marian60 a răspuns:

Ecea,inainte vreme, biserica a fost o locomotiva a societatii, printre putinii care stiau sa scrie si sa citeasca au fost preotii.multi dintre ei au infiintat scoli unde alaturi de religie s-a studiat si stiinte exacte(matematica,fizica,astronomie)Giordano Bruno cel care a spus despre pamant:si totusi se invarteste a fost preot,marii artisti,pictori,sculptori, muzicieni, savanti ai renasterii au fost educati in scoli ecleziastice.la ora actuala toate bisericile mari au institute de cercetari. facultati la care se studiaza stiinte exacte la nivel de N.A.S.A.IAR LA NIVEL DE INTERNET SI CALCULATOARE sa stii ca stau mult mai bine ca noi ateii.(fii atenta unde calci, sunt multe strachini in jur)

| gigel68 a răspuns:

Stii cumva o manastire de maici tinere unde ma pot calugari si eu?

| gigel68 a răspuns:

@Ecea, nu mersi... nu am de gand sa ma "inmultesc in fund" cu calugarii de pe athos.
sunt curios daca stii ce orientare sexuala au o mare parte din ei.

| Zangetsu a răspuns:

Da asa e nu are rost, e un pacat sa stai pe internet. vi s-a spus la biserica de cotra popa ca tehnologia e arma diavolului?

| papusikatha a răspuns:

Unde scrie ca e pacat sa stai pe net si sa si relatii sexuale? Femeia se poate culca cu barbatul sau doar dupa casatorie, marti si joi. happy

| Nordic a răspuns:

Vezi ca nu stii ce vrobesti? Nu e pacat sa stai pe net. E pacat daca-l folosesti in scopuri rele. Cum ar fi pornografia. Nu e pacat sa ai relatii sexuale. Ci e pacat sa ai relatii sexuale inainte de casatorie. Calea buna o putem avea si aici si in manastire. Casatorie e binecuvantata de Dumnezeu la fel ca si calugaria. Nici una nu e mai sus decat cealalta.

| Nordic a răspuns:

A da, si mi-am dat seama ca esti ateu. Si stai linistit nu te judecwinking Eu doar am raspuns la ce ai intrebat. O zi bunahappy

| zăGhost a răspuns:

Eu nu înţeleg cu ce te deranjează credinţele celorlalţi... Ce dacă X crede în Dumnezeu, Allah, Buddha sau pur şi simplu nu crede în nimic? Credinţa e o alegere proprie, care n-ar trebui judecată de alţii.

Răspuns utilizator avertizat
| BESTNICK a răspuns:

Sa stii ca in manastire sunt mai multe orgi decat decat in viata cotidiana eu unul m-as duce si as rupe cururile calugaritelor spunandu-le ca sunt trimisul LUI.ce pacat e sa ai relatii sexuale si pierderea vremii pe internet nu? cand preotii au ferrari si bea numai tuica de ii vezi rupti prin spatele bisericilor si da drumul la caseta ca nu mai pot canta. morala -biserica e cea mai curata afacere

| alexno2 a răspuns:

Dar tu de ce pierzi vremea pe internet? uite si tu ai un mare pacat ca stai pe net.

| mady_8925 a răspuns:

Nu e niciun pacat sa stai pe internet
Nu e niciun pacat sa intretii relatii sexuale.
Asa cum a spus si Dumnezeu:,, cresteti si va inmultiti''

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Internetul poate fi numit o destindere.fiecare e credincios in felul lui, eu cred in Dumnezeu fiecare om se bazeaza p prpria dragoste fata d Dumnezeu, sfinti...u dc stai p net? e o lume libera dar nu trebuie sa depasesti anumite principii.crezi in Dumnezeu sh esti credincios pentru ca asta simti sh asta vrei nu pentru ca iti impune cineva sau te judeca datorita diferitor situaii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar tu ai pierduto ca ai pus intrebarea asta pe INTERNET. haha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii credincios nu echivaleaza cu a fi fanatic. A avea credinta = a crede, a respecta toate regulile impuse de popi si calugari = fanatism, iar cei care cred in ce zic preotii si calugarii cred in minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e aberanthappy animalele nu comit un pacat cand se "inmultesc"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sti o manastire unde so calugarit cu.rve tinere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce are daca intreti relatii sexuale oameeni trebuie sa se iubeasca cu prezervativu.