| DanielDesumoulins a întrebat:

Sunteţi pro sau contra legalizării prostituţiei? Eu cred ca majoritatea o sa spună "pro" pentru că populaţia româniei consideră că e mai imoral consumul de marijuana decât prostituţia (în ce ţară trăim...). Cum poate fi cineva împotriva a ceva ce nu a consumat vreodată? Asta mi se pare penibil.

Răspuns Câştigător
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Stai, stai, stai! Tu tocmai ai spus că ești "pro" marijuana?
Nu, nu! Sincer. Mi se par două tâmpenii la fel de mari, și prostituția, și consumul de droguri în general. Însă, gândește-te puțin. Etnobotanicele de exemplu sunt legale. Ai văzut câți tineri, majoritatea minori, ajung în spitale și chiar mor din cauza acestor substanțe ale diavolului?
Din păcate prostituția, consumul de droguri, alcool, țigări, tâlhăria și alte cele nu vor dispărea niciodată, fie că le legalizăm sau nu. Și în orice caz, cred că ai observat, nu prea ce ia în considerare părerea noastră.
Și ca să îți răspund la întrebare, nu, nu sunt de acord cu legalizarea prostituției, dar nici nu cea a drogurilor.

4 răspunsuri:
| BeBebuu a răspuns:

Contra ba nene pei ce *** sa se legalizeze prostitutia... uraaaaaat asalaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt contra din mai multe puncte de vedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legalizarea prostitutiei ar fi acordul "celor de sus" pentru : " Sa fim prosti in continuare, dar tura aceasta legal! "

| DanielDesumoulins explică:

UnCorazonLocoooo Marijuana nu este drog. E doar o planta interzisa. Tutunul da dependenta de 3 ori mai multa decat marijuana si totusi e legal. Marijuana poate fi benefica organismului in timp ce tutunul NU. De-asta sunt pentru legalizarea marijuanei.