| dydyyyy a întrebat:

Surorii mele i s-a intamplat ceva care o cam ingrijoreaza.acum a venit acasa de la prietenul ei cu care a facut sex. a observat ca pe chloti avea o secretie alb spre maroniu. oare de la ce sa fie helphappy

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi sange (daca contactul sexual a fost brutal) sau secretia data de o infectie genitala. Ar trebui a o vada ginecologul ei zilele astea.

| ynna93 a răspuns:

Poate ca tocmai urmeaza sa-i vina.

| EdwLo a răspuns:

Doar ea stie! Nu cred ca era inconstienta. si-a dat drumu in ea.nu si-a dat drumu. era virgina. nu era?

Daca era virgina, e sange de la ruperea himenului.
Daca nu era... nu stiu. ( poate se apropie ciclul.nu stiu )
Daca si-a dat drumu era sperma. daca nu era de la lichidul secretat de ea... lubrifiantul natural.

Pnm, da si tu mai multe detalii data viitoare.

| Evangeline a răspuns:

E plina lumea de inconstienti. Cum naibii sa faci ceva atat de delicat cand n-ai habar despre ce este vorba?! Spune-i surorii tale care iti da un exemplu "super" ca ar trebui sa mearga urgent la medicul ginecolog si eventual sa ceara niste sfaturiwinking

| Andra_1279 a răspuns:

Poate fi o infectie usoara numita candidoza care e intalnita la multe fete cu viata sexuala activa sau poate fi mai grav, o boala cu transmitere sexuala, desi nu as crede... Oricum, ar fi indicat sa viziteze un ginecolog sau sa ceara macar sfat si tratament la farmacie.