| Kpm_Chris_2000 a întrebat:

Tatal meu mi-a povestit ca si-o tragea cu fete din colegiu si se masturba in tinerete dar m-a intrebat daca eu ma masturbez si i-am spus ca da si a inceput sa imi faca probleme si sa zica ca lui dumnezeu nu-i place asta caci suntem martori si l-am intrebat cum sa te lasi de masturbare si el a zis iti tai netul si te lasi si am zis wtf.si vreau sa va intreb de ce martorii lui Iehova fac un pacat dar daca altcineva face un pacat mai mic si din greseala este barfit si umilit? apropo martorii sunt mai stricti decat comunismul si nu mi s-a intamplat numai un caz de genul.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu trebuia sa ii spui ca te masturbezi. De acum, ii spui ca nu o faci. Traiesti printre Martori, un grup care foloseste tehnici foarte dure de manipulare. Trebuie sa inveti sa rezisti la aceste tehnici, nu sa te lasi spalat pe creier. Oricum dupa ce cresti mare o sa poti scapa de Martori. Asta doar daca ai grija sa nu te lasi manevrat de ei.

| Kpm_Chris_2000 explică (pentru minrest):

Sa stii ca eu cred ca Dumnezeu este iubire dar martorii au doctrine fara logica si imi incalca liber arbitrul cum ar fi interzicerea de ati lasa barba sau sa porti haine la moda si ju vorbesc de haine nepotrivite doar la moda cum sunt skinny jeans si sunt multe alte lucruri care nu poti sa le faci chiar daca biblia permite asta

| minrest a răspuns (pentru Kpm_Chris_2000):

O sa ai foarte mult de tras cu Martorii, ei de fapt nu se ocupa decat cu manipularea profesionista, invataturile lor sunt doar justificarea de care au nevoie ca sa aiba pretentii de la alti oameni. Chiar si tatal tau, nu stiu daca ai inteles trucul pe care ti la facut. El ti-a spus ce A FACUT CANDVA, cand nu era Martor si nu conta ce face, ca sa te faca pe tine sa ii spui ce FACI ACUM, adica lucruri de care poti fi acuzat. E un truc murdar, este? Trebuie sa privesti tot ce iti spun Martorii ca moduri de a te manevra. Norocul e ca esti deja mare, cand nu vei mai fi dependent de parinti se schimba calimera.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce prefăcut! Cum poți împărtăși credința cu o persoană atât de farisee? Tu nu judeci?
Ăștia te spală pe creier!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot vorbeste cu dumnezeu, vreau si eu un Xbox One!

| kandaraki a răspuns:

Tie ce iti pasa ce facea tatal tau in tinerete? el poate sa te si minta ca si-o tragea cu fete, poate nu e adevarat, tu vezi-ti de viata ta si gata!

| ovidiu123432 a răspuns:

Sa te masturbezi nu e un pacat. tatal tau cred ca e o fire ne explicabila, el ar trebui sa vorbeasca cu tine despre asa ceva nu sa iti spuna ca iti taie netul, deoarece este ceva ce oricine face si nu e un pacat