| BUBULINA a întrebat:

Te-ai indragostit vreodata ce cel mai bun prieten/a?
Cum e?
A durat relatia?

Răspuns Câştigător
| Instinkt a răspuns:

Da si nu e mare lucru relatia poate dura chiar mai mult deoarece a cunoaste pers respectiva e si un avantaj

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Il citez pe alexdop. Se duce naibii si prietenia si tot. Nony, la ce spui tu revine afirmatia ca nu poti sa ai o fata foarte buna prietena. Nu contrazic acest lucru, dar nici nu il afirm. E f. greu sa nu te indragostesti, sa stii sa spui pas inimii. E greu sa-ti controlezi inima in astfel de situatii si desi parca ai vrea sa spui ''nu, nu fa asta, nu doresc sa iubesc tocmai pe el/ea'', nu te asculta. Apar sentimente de gelozie, posesivitate si informare asupra a tot ce face acea persoana, si crezand c-o cunosti prea bine fiindca a fost prietenul cel mai bun, cazi in prapastie. O prapastie prea mare ca sa poti iesi devreme.

| Flav a răspuns:

Bubulino, prefer sa te sperii acum decat sa te vad in prapastie. happy

nony
| nony a răspuns:

Cel mai bun prieten, cam intodeauna devine iubitul tau.
Dar am observat ca mai bine ramai la stadiul de ¨cel mai bun prieten¨.decat sa riscati o relatie, care probabil nu v-a merge.si pierdeti de doua ori, si prietenia, si relatia.
Nasol.

| liz23 a răspuns:

Din proprie experienta... duce la esec, iar prietenia ramane dar schimbata radical, nu se merita... pierzi o prietenie ce poate ti-a luat mult timp sa o construiesti.

| Emeraude a răspuns:

Nu, n-as avea cum, daca imi este cel mai bun prieten, n-am cum sa-l consider iubit, nu mi se pare logic...atunci n-ar mai fi asa-zisul "cel mai bun prieten", nu? Ma rog, raspunsul ramane nu si sper ca nu se va intampla vreodata sa confund doua nebuloase.

| vykkusor a răspuns:

Da s-a intamplat sa ma indragostesc de un prieten al prietenului meu si daca sincer relatie chiar a mers si merge.

| RaluE a răspuns:

Da thinking suntem impreuna de 6 luni:X
si cred ca va merge happy

| alexdop21 a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care poti sa o faci asta e, cel mai bine uita sentimentul si cauta-ti pe altcineva, relatiile intre prieteni buni nu merg pentru ca stiu deja destul de multe unul despre altul, pe de alta parte probabil stii despre termenul budy fuc* si atunci e ok!

| BUBULINA explică:

Flav ma speri

| Abcfunny a răspuns:

Eu sunt acum cu ce`l mai bun prietenlaughing ...si deocamdata se tine bine ..suntem de o lunabig grin

| purelove a răspuns:

Da! Cum e? Bine... Altceva nu stiu ce sa-ti zic. Actualul meu prieten mi-a fost best friend. Avem aproape 8 luni si e ca la inceput. poate chiar mai bine. Avantaju` e ca stii la ce sa te astepti din partea acelei persoane si in plus poate sa isi si pastreze "titlul" de cel mai bun prieten dat fiind faptul ca poti vorbi orice cu el. Cel putin asa e in cazul meu... happy

| twidi a răspuns:

Eu m-am indragostit de cel mai bun prieten si suntem impreuna de 3 ani.