| DragosEsteCuTheAngel a întrebat:

Cum a fost cand v-ati indragostit prima data? Ce at simtit? Cum i-ati spus aceasta respectivei persoane? Cat a durat relatia?

Răspuns Câştigător
| ariamont a răspuns:

Buna. Sa inteleg ca te-ai indragostit. Sa-ti zic cum a fost la mine.
Postam pe facebook niste chestii si acel baiat mi-a raspuns. Eu voiam un iubit deci d-abia asteptam sa ma bage in seama. Ceea ce s-a si intamplat. M-a bagat in seama, m-a intrebat daca vreau sa iesim si i-am zis, bineinteles, DA. L-am facut sa astepte vreo 20 minute, si d-abia apoi mi-am dat seama ca nu e vrajeala, pentru ca m-a sunat(ii dadusem nr meu de tel) si m-a intrebat unde sa ne intalnim. In fine, i-am zis unde, ne-am intalnit, ma simteam aiurita rau, cu capul in nori si ma gandeam cum ar fi sa fiu cu el. Am continuat sa iesim(o saptamana) pana cand intr-o seara cand am iesit la pizza cu prietenii lui la intoarcere a dat sa ma sarute.I-am intors obrazul laughing)), credeam ca ma las dusa de val. In fine, am intrat in casa si stau ce stau, ma gandeam intr-una ce sa fac si pana la urma i-am dat sms : "Noi suntem impreuna?big grin". Iar el mi-a raspuns :"Tu ce crezi?kiss".Si uite asa am ajuns sa fim impreuna. Ma simt super super cu el, parca am simtit din prima c-o sa fie ceva splendid cu el...In prezent sunt cu el (suntem impreuna de 1 an si 11 luni aproape).

Asa ca nu te sfii sa te indragostesti, este superb!

Sa fii iubit happy

1 răspuns:
| arysa a răspuns:

Prima mea dragoste a fost una platonica asta pentru ca imi placea de un baiat care era foarte popular, increzut si care o placea pe prietena mea cea mai buna. Eu nu i-am spus nimic iti dai seama, ei doi au fost impreuna cam 3 luni timp in care am suferit destul de mult:plangeam mai mereu, eram trista, toata familia aflase de mica mea"tragedie" si toti ma incurajaulaughing partea rea era ca pe vremea aia ma invitau si pe mine sa ies cu ei si imagineaza-ti cum ma simteam ei amandoi, eu singura si fara speranta plus ca prietena mea stia ca mie imi placea de el si totusi ma chema sa stau cu ei, imi vorbea despre el desi eu nici nu voiam sa aud. A fost o tragedie intreaga la vremea respectiva.
Sa trecem si la povesti mai frumoase:prima dragoste adevarata undeva prinm liceu, ne-am cunoscut la o petrecere, am dansat, am vorbit, am facut schimb de nr de telefon si ne dadeam beep-uri(pe vremea aia erau la moda) sau mesaje. A fost frumos, in sfarsit ma simteam si eu iubita, protejata, importanta pentru cineva, simteam ca e cineva acolo la bine si la rau ceea ce a fost cel mai important. Relatia a tinut 2 ani si ceva si acum am ramas amici.