| Shery a întrebat:

Te-ai indragostit vreodata de cel mai bun prieten/cea mai buna prietena?

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

N-am avut timp. ca am luat-o de nevasta.

26 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Eu nu, dar am patit ca el sa se indragosteasca de mine.Eram ff buni prieteni, pana cand el s`a indragostit de mine, iar eu nu i-am impartasit iubirea. din momentul acela incet incet s`a destramat si relatia noastra de prietenie, iar acum nu mai suntem nici macar amici.

| Farcas a răspuns:

@Shin Exact asa am patit si eulaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu. happyNu vreau sa stric o prietenie pentru o relatie. Un prieten bun ramane un brieten bun.winkingnimic mai mult big grin

| Psihoyounger a răspuns:

Nu era chiar cea mai buna prietena, dar da...

by Py

Shin
| Shin a răspuns:

Dap. Cand a vrut ea n-am vrut eu, cand am vrut eu nu a mai vrut ea... tongue
Shin

| Shin a răspuns:

Sa mai spun ca a 3-a oara a vrut din nou ea dar iar nu am mai vrut eu? laughing Vorba aia... cu nabadai tongue
Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@alle, din pacate, nu... happy She's one of the ones that got away tongue
Shin

| inna a răspuns:

Nope.

| maissner a răspuns:

Shery... tin sa te anunt ca da(stiu ca intrebarea e veche dar un raspuns nou nu cred ca strica). Si din punctul meu de vedere e nasol. Adica esti BF si nu stiu, e aiurea sa te indragostesti de el. Si pe bune ca mai bine pastrezi acea prietenie decat sa ai o relatie care oricum o sa se termine(cel putin pentru mine.pentru tine se poate sa te casatoresti, ca tu esti mai mare)in fine.Am zis si eu ceva pe aici, asa ca sa imi spun si eu parerea big grin

| cristi27 a răspuns:

Da am trecut printr-o faza din asta dar problema e ca nu i-am zis niciodata.Imi era frica sa ii spun imi era frica sa nu se strice prietenia intre noi

| Shery explică:

Eu fac parte din categoria celor care au inchis ochii, chiar daca mi-ar fi placut amicul meu cel mai bun, tot de dragul prieteniei...
daca s-a meritat sau nu... inclin sa cred ca nu.

| Shery explică:

@ariana2601: ti-am dat stupid din greseala scuzeeeeeeeeeee!

| adi a răspuns:

@Shin interesantlaughing

| dulcika a răspuns:

Nu mi s-a intamplat... dar nikiodata nu se stie ce iti rezerva viitorul.happy

| cooola a răspuns:

Nu, pentru ca nu exista nici un fel de atrctie intre noi. pur si simplu noi ne ajutam, ne injuram .era o relatie diferita.

| cooola a răspuns:

Nu, pentru ca daca ar fi asa, as incerca sa ii explic ca nu se merita pentru ca o prietenie poate dura mai mult decat o relatiehappy.adevarul este ca din cand in cand ...cand mai suntem singureihee hee.ne mai pupacim un pic,, dar nimic mai multhappy. imi aduc aminte ca ne-a prins si sorsalaughing)

| 17girl a răspuns:

Da, mi s-a intamplat sa ma indragostesc de cel mai bun prieten, desi el avea prietena. In fine, este ciudat, asta pentru ca un prieten iti este de ajutor intr-o prietenie, si intr-o relatie cine stie cate se pot schimba.

| alle_1861 a răspuns:

Nu.

Shin si pana la urma ai stat q ea? laughing

| Wisdom a răspuns:

Da, si inca sunt, si de curand am aflat ca si ea este de mine, dar nu vr sa fim impreuna ca sa nu stricam prietenia, dar cred ca nu va mai dura nici prietenia daca traim in minciuna, ca nu putem sa ne privim si sa vedem doar un amic.

| georgy_1418 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. m-am indragostit de cea mai buna prietena.si am tinut atat de mult la prietenia noastra incat a trebuit sa trec peste simtaminte. si nu am facut bine.nici eu nici ea.au trecut anii. eu sunt vindecat. nu stiu daca si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Crisszuu a răspuns:

Da de cel mai bun prieten

| lea13 a răspuns:

Da, si m-a luat de nevastalaughing dupa o prietenie frumoasa, platonica fara semne de atentat el s-a trezit ca vrea sa fim impreuna ca am ceva anume care pe el il atrage, si asa de 5 ani suntem fericiti si de 2jumate casatoriti, eu ma bucur ca macar nu am luat-o de la zero si ne cunosteam inainte, e cel mai frumosl cucru ce mi s-a intamplathappy