| dracusormicutz a întrebat:

Te doare atunci cand te dezvirginezi? vreau raspunsuri sincere dau funda la raspunsul cel mai explicat

7 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Depinde de organism si de gradul de excitatie care-l detii.
Pe unele fete le dor mai mult, pe altele deloc, iar pe celelalte mai putin.
Ca sa nu te doara, trebuie sa ''respecti'' anumite reguli.
1) sa fi sigura ca-ti doresti, sa tanjesti dupa lucrul asta.
2) sa fi relaxata, sa nu te gandesti la durere. Ajuta la discomfort lucrul asta.
3) sa fi excitata bine.
4) sa fie tandru cu tine, sa te ia usor, si sa nu te penetreze adanc pentru inceput. Sa te obisnuieasca cu lucrul asta, adica sa inceapa incet si putin cate putin.
Si nu uitati de prezerbativ.
Ajuta la discmfortul tau, te fereste si de bolile cu transmitere sexuala si de-o eventuala sarcina.
Succes!

| Alcyon a răspuns:

Da, te doare si nu doar prima oara. Si nu e de la himen (ca ala-i doar o pielicica) ci de la faptul ca vaginul nu e obisnuit cu ceva in interior. E un muschi pe care nu l-ai mai folosit, prin urmare nu are elasticitate. Abia dupa cateva partide o sa fie mai bine.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Alcyon):

Alcyon, daca exista preludiu inainte si baiatul este rabdator( nu se impinge in ea ca animalul) nu simte mai nimic, e ca si cum ar fi plina de ceva, asa se simte

| Alcyon a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Te contrazic. Probabil esti baiat si nu stii despre ce e vorba. Oricat de excitata ar fi femeia si oricat de rabdator e baiatul, e imposibil sa nu simta nimic. De durut tot o doare, chiar daca noi uneori mai mintim si spunem ca e totul ok big grin. Acum depinde si de cat de dotat e baiatul. Daca o are micuta, se poate sa nu fie chiar atat de neplacut.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Alcyon):

Asta era! cat de dotata este baiatul laughing ma leshi? laughing)) Draga Alcyon, nu trebuie sa generalizezi ca nu toate au fost stramte ca tine, acum tot asa esti?

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Daca baiatul este priceput nu te doare, ai putin discomfort, dar trebuie sa te gandesti inainte de-a o face, esti pregatita pentru asa ceva sau ti-e frica sa nu-ti pierzi prietenul?

| fotbalistata a răspuns:

Da te doare bineinteles.acum depinde si de varsta ta, de cat de "matur" e corpul si etc.