| Inhibitus2344 a întrebat:

Testele de sarcina(de urina) functioneaza si daca esti minora?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Testele de sarcina ''functioneaza'' atunci cand sunt efectuate in mod corect si la momentul potrivit, optim indiferent de varsta persoanei care apeleaza la o asemenea metoda de determinare a existentei sau a lipsei hormonului de sarcina hCG in urina testata. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine sa nu ai nevoie. Daca iese pozitiv ai sa-l cresti singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, testele de sarcina functioneaza la toate fetele si femeile care au facut sex.
Daca esti minora, este bine sa nu faci sex, caz in care nu va trebuii sa cumperi test de sarcina si nici sa-l folosesti.