| 999999 a întrebat:

Testul de sarcina poate gresi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. daca este facut corect (adica la minim 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat sau minim 7 zile de intarziere a menstrei, folosind prima urina de dimineata), tot greeste in cam 2% din cazuri (de obicei da rezultate fals negative, desi se intalnesc, mai rar, si rezultate fals pozitive).

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e facut cu un produs farmaceutic da daca mergi la medic nu

| Rukhsandra a răspuns:

Cand e sarcinna la inceput poate sa greseasca - ca sa fi mai sigura poti sa faci mai multe teste... stiu sunt destul de scumpe...

| deviant18 a răspuns:

Da... dar poti oricand sa iei mai multe...

| RobertClaudiu a răspuns:

Da se poate dar este un procent de 1 la 100 ca sa greseasca

| Dienuka a răspuns:

Da. Depinde cand il faci. Trebuie facut la cel putin 14 zile de la contact. Cel mai exact este la 7 zile de la intarzierea ciclului menstrual. Iar ca si test in sine, chiar pe el scrie ca are o acuratete de 99%, deci exista 1% sanse sa dea gres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu e 100% sigur.