| Mititica12 a întrebat:

Testul de sarcina se poate face si seara?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se poate face si seara dar e posibil sa-ti dea un rezultat fals.
Testul de sarcina se face, de obicei, cu prima urina de dimineata, cand concentratia HCG este puternic evidentiata.Ma gandesc ca ar trebui sa-ti scrie si pe prospect...
Seara nu ti-as recomanda, mai bine asteapta pana dimineata.happy

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate face si seara dar nu este recomandat, fiindca rezultatul poate iesii eronat.

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Testul il faci oricand doresti tu, nu exista o relgula anume cand sa il faci. daca ai dubii si esti ingrijorata.fa acel test si ia de pe suflet o piatra.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Nu, doarme testul seara, tie ti ar place sa se pise una pe tine seara?