| anonim_4396 a întrebat:

Știu ca sunt niște întrebări mai stupide dar sincer as vrea sa aflu răspunsul la ele. "Se simte diferit sexul vaginal/oral făcut cu diferite fete? Ce diferențe sesizați ca băieți/bărbați? Comparați sexul cu iubita cu cel făcut cu fostele/alte fete?". Întreb astea pentru ca iubitul meu mi-a mărturisit ca a făcut sex de 3-4 ori cu o "femeie ușoară" când nu avea relație, cam acum 5 ani si care l-a făcut sa termine rapid, tot el a spus ca nu poate compara dragostea pe care o facem noi cu sexul de care a avut parte in "tinerețe", pentru ca atunci doar experimenta si încerca lucruri noi dar, in același timp nu a vrut sa răspundă la întrebarea dacă i-au plăcut mai mult experiențele trăite in trecut cu tipa respectiva sau cu fostele lui iubite. Am stat sa ma gândesc mult la asta, suntem împreuna de aproape 4 ani, locuim împreuna cu chirie, discutam orice, suntem deschiși si totuși nu a vrut sa răspundă la întrebare. Oare îl deranjează? Oare i-a plăcut mai mult? Oare nu vrea sa ma simt prost dacă îmi da un răspuns? Nu știu ce sa mai zic.

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

In sine cred ca pe o parte ar fi bine sa nu stii. Vorba aia ce nu stii nu te omoara. Pana la urma el a avut niste experiente, atata timp cat te-ai pus cu el si stiai ca in trecut a avut relatii adica mnah, nu l-ai luat virgin. Daca tu pe alta parte e primul tau partener e poate normal sa nu ti dai seama cum e sexul si cu altcineva. In schimb daca ai mai avut parteneri, asta inseamna ca si tu poti determina pentru tine cine a fost o partida mai buna si nu cred ca ti-ar fi confortabil sa-i raspunzi mai ales daca nu ai putea afirma ca el ar fi acela. Gandeste-te pe alta parte ce v-a adus impreuna si daca sunteti impreuna si in ziua de azi are ceva sigur care ii place la tine precum si tu ai chestii care iti plac la el dar sa stii ca este si important ca vis-a-vis de sex sa fi destul de deschisa si sa incercati chestii noi sau cateodata sa vina de la tine. Cu cat ii oferi mai multa placere, nu neaparat ca trebuie sa ii faci ceva, totul se leaga de prezenta ta in pat si cat de tare il doresti, cu cat il doresti mai tare si te lasi libera, cu atat poti sa ajungi sa faci niste chestii de care te poti uimi singura, pe el la fel si ii poti aduce niste senzatii pe care nu le-a simtit vreodata asta daca tu ai dubii acum ca nu tu ai fi acea partida buna. Oricum trecutul e trecut, el este cu tine acum. Stiu cum e sa ti se lase semne de intrebare dar poate e mai bine asa decat sa suferi.

Sexul e diferit cu orice persoana fiindca fiecare traieste, simte si face chestiile diferit.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu vrea sa iti raspunda ca sa nu te faca sa te simti prost, nu e vorba ca i-a placut mai mult sau nu, e vorba nu mai are sens sa afli, daca viata voastra intima merge ca pe roate, unele fete sunt mai stramte, altere mai largi, depinde.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a explicat iubitul ca sexul cu prostituatele alea a durat cateva secunde tu ce crezi, cata placere ar fi putut simti in alea 10-20 de secunde pana s-a scapata pe el?
Incomparabil cu sexul facut acasa in tihna, cu iubita, cand te saruta, te atinge peste tot, cand iti face preludiu si are grija sa-ti produca orgasme... sau si cu tine se comporta tot ca si cu cele din trecut?

Daca i-a placut mai mult cu acele femei usoare decat cu tine, apai EL este singurul care iti poate raspunde la intrebarea asta!
la fel si daca-l deranjeaza ceva la tine, tot el este singurul care-ti poate raspunde.

| anonim3248 a răspuns:

El are dreptate că nu se compară sexul nevestei sau cum ești tu de 4 ani cu el cu sexul făcut cu alte femei.

| anonim3248 a răspuns:

Mai bine să nu știi cum a fost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3248):

Deci sa înțeleg ca exista probabilitatea sa îi fi plăcut mai mult și sa se simtă prost mărturisind asta?
Eu nu ma pot cataloga in rândul unei femei cu experiența fatala dar nici in rândul celor care o fac de dragul iubitului sau cele care fug de sex. Știu ca noi doi avem o viața sexuală activa dar totuși as fi vrut sa îmi răspundă la acea întrebare, nu m-as fi supărat sau ceva, era doar o întrebare care îmi stârnea mie curiozitatea având in vedere ca mi-a povestit ca a avut 2 experiențe nașpa cu o fosta iubita care l-au făcut sa renunțe la sex o perioada și a vorbit lejer despre asta.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citește ce am scris cât ai răspuns tu.

| anonim3248 a răspuns:

Cu nevasta sau cum ești tu un bărbat nu poate face sex la fel cum a făcut cu alte femei.

| AdeLeu a răspuns:

Normal ca se simte diferit, fiecare femeie este diferita si la fel si fiecare experienta. Totul e diferit, de la vizual pana la cum se simte. Nu-i vorba doar de fizic, ci si de momentul in sine. Compari putin dar fara sa vrei, neintentionat.
Nu inteleg ce rost a avut intrebarea daca i-a placut mai mult in trecut sau in prezent. E clar si de ce nu vrea sa raspunda, nu vrea sa te minta. Nu mai trai in trecut si preocupa-te de prezent, nu mai e cu vreuna din trecut, e cu tine.
Cam intotdeauna va ramane cineva in viata cuiva drept cea mai buna partida, daca nu o va intrece cineva la un moment dat.