| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte dezamagita de iubitul meu, suntem de un an jumate impreuna si dupa ce am locuit 4 luni impreuna, el a trebuit sa plece in alta tara sa-si termine scoala de soferi pe care o incepuse acolo. Nu am avut nimic impotriva, m-am gandit ca o pauza ne poate prinde bine, fiindca neintelegerile dintre noi erau din ce in ce mai dese. Si pentru ca el nu se descurca cu munca in tara, a zis ca va mai ramane pe acolo sa munceasca, am fost de acord si cu asta.

Avea in plan sa isi rezolve cateva probleme din
Bucuresti, ca mai apoi sa plece in Iasi ca sa-si viziteze bunica, pana acum totul bine.
Insa dupa ce a plecat mi-a dat doar 2 mesaje in care mi-a spus ca vorbim urmatoarea zi, dar nu mi-a raspuns dupa ce eu am insistat cu ZECI de mesaje si apeluri.
Ca mai apoi sa vad pe facebook-ul unei fete o poza de grup de la mare facuta zilele astea in care apare si el. Oare el avea in plan sa plece la mare si m-a mintit?
Stiam de la el ca un bun prieten pleaca la mare si acum vad ca s-a dus si el. Putea sa ma anunte DACA se schimbau planurile si a vrut sa plece si el la mare.
Sunt foarte suparata si dezamagita, fiindca ori m-a mintit ca pleaca in alta parte ca sa se duca la mare, ori s-au schimbat planurile iar pe mine nu m-a anuntat alegand sa tina asta secret si sa nu-mi raspunda la telefon.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? M-am gandit sa nu-l mai sun ca dupa 30 de apeluri, el oricum e ocupat si nu vrea sa-mi raspunda. Ce sfaturi imi dati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Eu zic că ești fată deșteaptă și nu cred că te-ai umili să mai aștepți vreo explicație din partea unui nesimțit.
Nu s-au schimbat planurile, astea erau planurile lui.
Dacă a plecat în altă țară, ai grjiă că și aici îl poți prinde.
Cum e cu roaming-ul? Ori n-am înțeles eu bine.

Te-a mințit, asta-i clar!
Pari ok, așa că poți să-i dai peste nas și să pui piciorul în prag!
Nu-l ierta, nu îl doare prea tare lipsa ta.
Îți este foarte greu acum, însă nu meriți asta, deci pleacă!

26 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Eu cred ca te-a mintit de mai multe ori, ar fi fost corect din partea lui sa puna punct relatiei voastre decat sa te amageasca cu fel si fel de minciuni.
In locul tau nu l-as mai cauta deloc si nici macar la telefon nu i-as raspunde, trebuie sa ai un pic de orgoliu daca pana acum a putut sa te duca de nas.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu il mai suna sau trimite nici un sms sau apel. Daca chiar te iubeste te va cauta.Din cate spui tu cred ca te-a mintit. Daca chiar te iubea sigur iti raspundea la vreun mesaj sa iti spune unde e sau de ce nu raspunde la telefon.Pa,pa

| Cristiann25 a răspuns:

Ce sfat sa-ti mai dau ca din cate scrii pe aici observ ca esti FOARTE STRESANTA! Daca ai vazut ca nu-ti raspunde cand suni de 2-3 ori la ce-l mai cauti? Daca te iubeste te cauta inapoi daca nu, nu! Normal ca atunci cand te vede asa stresanta se indeparteaza si se duce la alta.

| wolder a răspuns (pentru Cristiann25):

Problema e ca-mi pasa prea mult si din cauza asta insistam, ma gandeam ca a patit ceva, nu stiam pe unde e, nu voiam sa creada ca nu-mi pasa de el, dar el mi-a demonstrat foarte clar ca nu-i pasa.
Daca ma vedea asa stresata trebuia sa-mi raspunda, sa vorbeasca cu mine, sa vada ca are o femeie pe care o intereseaza, nu sa fuga la alta.

| Cristiann25 a răspuns (pentru wolder):

Sa nu o iei ca pe o jignire la ce am spus mai sus dar crede-ma ca asta e realitatea.Baietilor/barbatilor NU le plac fetele/femeile stresante! Alea care intreaba mereu unde esti, cu cine esti etc! Fiecare om are dreptul la libertate ca doar o viata exista si in asta sa stam in lesa?! Eu unul o sa fac mereu ce vreau fie ca ii convine cuiva fie ca nu. Daca acum am chef sa plec in alta tara plec, daca vreau la mare plec la mare! Iti spun eu sigur ca asa l-ai indepartat si o sa-l indepartezi in continuare pana relatia se va pierde! Am patit si eu un lucru asemanator si stiu cum e. Poti sa iubesti enorm dar daca te indeparteaza se duce tot! Te pup!

| wolder a răspuns (pentru Cristiann25):

Stiu ca nu le plac femeile stresante, dar am gresit cand am crezut ca daca il caut ii demonstrez ca-mi pasa, mai bine nu-l stresam si nu-l cautam. De acum il las pe el sa ma caute daca n-o mai face, asta e, mai mult timp pentru restul...

| Cristiann25 a răspuns (pentru wolder):

"Mai mult timp pentru restul..." degeaba imi zici asa ca stiu ca numai la el te gandesti! Daca te iubeste o sa te caute si atunci il poti intreba frumos de ce a facut chestia cu marea fara sa-ti spuna!

| wolder a răspuns (pentru Cristiann25):

Crede-ma cand am zis ``restul`` nu glumeam. Am destui la care sa ma gandesc, atata timp cat si ei se gandesc la mine, degeaba ma tin dupa unul care nu-mi raspunde, fac asta doar din interes. Ca in inima mea el nu mai e de mult.

| Cristiann25 a răspuns (pentru wolder):

Si care e interesul?

| h3r a răspuns (pentru wolder):

Nu ești stresantă, ești iubita lui! Sau erai.
Nu uita asta! Și dacă te caută asta nu înseamnă că te iubește.
Nici nu te respectă!

De ce spui că nu mai e în inima ta?

| wolder a răspuns (pentru Cristiann25):

Am spus deja prea multe.

| wolder a răspuns (pentru h3r):

Crezi ca un om ca el mai merita sa fie in inima mea? Eu cred ca nu!

| h3r a răspuns (pentru wolder):

Asta da.

Curaj, o să treci peste!
Nu te lăsa la el!

| wolder a răspuns (pentru h3r):

Multumesc. Stiu ca totul va fi bine. Pupici

| h3r a răspuns (pentru wolder):

Toate cele bune! >big grin

| e7d7n7 a răspuns:

Ce caterincă face ăla de tine. Pune botul fata tatii, pune botul!

| wolder a răspuns (pentru e7d7n7):

Mi-am batut eu joc de el luni intregi fara sa se prinda. oh go on Am zis prea multe deja. Nu-l cautam pentru ca-l iubesc oricum=)!

| Alexaaxc a răspuns:

Si tu a trebuitneaparat sa o faci pe disperata? ZECI? Serios? Nu stii ce fel de barbat ai langa tine? Daca spui ca lucrurile dintre voi sunt tensionate atunci a avut nevoie de o pauza, de un respiro iar insistentele l-au facut sa ia decizii si mai radicale si astfel sa iti demonstreze ca nu poti avea incredere in el. Doar te-ai gandit sa nu il mai suni? Ce barbat a fost vreodata macar incantat de ideea de a avea o femeie care sa se tina scai de el? Mai ales cand trimite semnale clare ca vrea sa fie lasat in pace? Tu continua aceasta "pauza" fara el iar cand se va ontoace demonstreaza-o ca nu e el un capat de lume, deconecteaza-te, relaxeaza-te si distreaza-te, vine Pastele, e timpul sa petreci alaturi de familie si persoane dragi nu sa te consumi. Asta e alternativa cea mai buna. Succes!

| wolder a răspuns (pentru Alexaaxc):

Stai calma ca ma distrez mai mult decat o face el, sunt destul de calma si fericita. El e asa o parte din viata, nu-s chiar disperata dupa el, nu e un capat de lume daca nu mai suntem impreuna, oricum ma simt foarte linistita de cand a plecat, am destul timp pentru restul lucrurilor care-mi ocupa timpul.

| Alexaaxc a răspuns (pentru wolder):

Atunci care mai e problema asa marelaughing? Sau la ce mai trebuie sa il suni de x ori? Daca esti asa linistita atunci asta ar trebui sa fie un semn mai important decat toate plecarile lui la mare sau prin afara.

| wolder a răspuns (pentru Alexaaxc):

Fac asta cu un motiv, interes daca ma intelegiwinking

| Alexaaxc a răspuns (pentru wolder):

Eh e mai clar acum, trebuia sa zici asa de la inceput. Succes atunci.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Eu nu prea am experienta dar iti pot spune parerea mea. Am presimtirea ca te inseala... Dar nu sunt sigura de asta. Poate s-au schimbat planurile asa cum ai zis si tu. Si app nu mai insista cu apeluri pentru ca o poate sa creada ca ti s-a intamplat ceva rau. Succes! :X

| scooby98 a răspuns:

Eu cred ca te inseala dar ce stiu eu dar cel mai sigur asa e :d

| MihailIonMilitaru a răspuns:

Sa te ocupi de tine: profesie, cariera, aspect fizic, sanatate. Si sa incepi un program de autocunoastere si introspectie ca sa te intelegi mai bine si sa te maturizezi frumos!

| Atheea a răspuns (pentru MihailIonMilitaru):

Punct ochit, punct lovit! Frumos raspuns! Respect!