| betty17 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care isi incep viata sexuala la o varsta frageda? oare de ce fac asta? nu se gandesc la consecinte sau ce?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta denota lipsa de maturitate, lipsa de comunicare cu parintii si lipsa de informatii in privinta relatiilor sexuale.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cred ca duc lipsa de informare si ca mamele lor nu isi dau interesul pentru a le instrui cat de cat.Nu poti vorbi cu tatii despre asa cevahee hee
Eu sunt o norocoasa ca mama mea m-a luat deoparte si mi-a spus "girl stuff". Adevarul e ca am avut o mare dezamagire cand am aflat ca nu m-a adus barzalaughing
However, in scolii exista psihologi care sunt dispusi sa le consilieze dar unii zic ca "numai nebunii se duc la psiholog". Mentalitate din secolul trecut darbig grin
Sfatul meu sa se gandeasca de zece ori inainte sa o faca cu un tip cu care se cunosc de o saptamanaraised eyebrows

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu am nici o parere. E posibil sa fie o carenta de iubire in familie, dar cand aceasta nu exista pe cine poti arunca vina? Pe libertinajul din familie? Nu cred ca exista numai o cauza, ci dimpotriva, toate conjugate duc la aceste decizii. De la modul in care se comporta profesorii in scoala, la anturajul in care este fata respectiva- unde ca modele de viata sunt Miley Cyrus si Lady Gaga care nu arata decat sexualitate- la reclame- pana si reclama la kinder bueno pentru plozi e plina de senzualitate. Absolut orice din ziua de azi implica sexualitate. Nu trebuie decat un moment de vulnerabilitate si adio virginitate.
Nu le judec pentru ca nu ele sunt de vina. Nici nu cred ca au maturitatea cognitiva sa isi dea seama cu adevarat de consecinte. O vad ca pe un lucru cool si atata tot.

Daca mi-ar sta mie in putere atunci le-as asculta mai mult. Dar nu sunt nici mama, nici pedagog.

| www a răspuns:

Varsta "frageda" insemnand cat?

| www a răspuns:

Deci pentru voi o FATA isi pierde moralitatea odata cu virginitatea daca are 14-16 ani, constiinta depinde de fiecare in parte. Nu sunt deloc mai"prostute" si usor de convins, v-ati gandit o secunda ca poate si ele vor asta? Nu cred ca daca veti o fata de 16 ani, care si-a inceput viata sexuala, va veti da seama daca mai e virgina sau nu. Nu cred ca virginele sunt mai demne de respect decat celelalte!

| betty17 explică:

Pksurivor nu am zis ca vreau eu sa fac asta...:-J
si chiar de-ar fi eu nu am o varsta,, frageda"

| betty17 explică:

Pksurivor nu am zis ca vreau eu sa fac asta...:-J

| Cretzule a răspuns:

Of doamne dar daca iti spunem parerea noastra ce conteaza tu oricum ti-o vei trage.

| ☼loli☼ a răspuns:

Iti spun eu, @www, inseamna 13, 14 poate si 15. Eu cred ca nu le pasa de virginitatea lor, doar vor sa fie mai mature, se iau dupa anturaj, vor sa fie in centrul atentiei si... poate vor sa se simta iubite?

| Runa100 a răspuns:

Te-ai cam grabit cu scrisul si eu nu prea inteleg dar... Fie...(Cred ca nici mie nu imi apare) poate ca e doar o eroare dar poate ca nu le posteaz a ei. Oricum una din doua s-au niciuna.Eu am incercat. happy

| nobody_7406 a răspuns:

Pur si simplu nu se gandesc pe moment...si dupa aceea poate ca regreta, dar prea tarziu caci le intra in reflexhappy cunosc o fata de 15 ani care si-a inceput viata sexuala la 13 ani. Si-a facut un obicei de a se culca cu toti baietii care-i cer asta...pacat de ea dar n-ai ce-i face.

| Tarzan (reloaded) a răspuns:

Iti raspund eu, ca un baiat care ar putea sa faca sex cu fetele ¨fragede¨. Nu sunt deloc niste ingerasi pierduti in labirintele vietii.Sunt foarte constiente de ceea ce fac. A fi constient nu inseamna neaparat ca realizezi gravitatea faptei.
Le lipsesc cu desavarsire : moralitatea si constiinta. Fetelor, cand mai aveti pe voi doar chilotii, ganditi-va o secunda la parintii vostri.

| mytza020 a răspuns:

Pai 1. sunt mai prostute si sunt convinse cu usurinta,
2. in fata prietenelor daca nu mai esti virgina esti vazuta altfel
3.iti faci alt grup de prieteni vb aia "ce sa umblu eu cu ratatii aia virgini laughing "
eu am o sora si de la 12 ani deja stie tot, i'am explicat cum sta treaba.si acum are 14 si ceva si sunt mandru ca e sora mea, nu ma laud dar e frumusica si stie cum sa se poarte cu baietii in asa fel incat sa fie "fructul interzis" (dorita dar momentan de neatins) are si ea un prieten dar din ce mi-a zis mie nici un gand sa cedeze pana la 18-19 ani.bv ei si bv voua care sunteti puternice.Sa nu se inteleaga ca urasc fetele care nu mai sunt virgine, dar ma uit cu mai mult respect la cele virgine (probabil si din cauza ca am o sora mica)