| bluesky a întrebat:

Tocmai am aflat ca fostul meu prieten la care inca mai tin, s-a dus la suc cu prietena mea. O alta prietena mi-a spus ca l-a vazut, in alta seara ca a intrat in bloc(suntem din acelasi bloc si eu si prietena mea care s-a dus cu el la suc), ea a crezut ca a venit la mine si m-a sunat eu i-am spus ca nu a fost la mine si atunci, logic ar fi ca a fost la prietena mea(ca nu mai sunt alte fete in bloc potrivite, adica cu care sa aiba ceva, numai una mai grasa)! Nu stiu ce sa cred! Oare a fost la ea? Eu am intrebat-o si mi-a spus ca sunt doar prieteni foarte buni!
Va rog din tot sufletul sa imi spuneti parerile voastre! Ce credeti, e ceva intre ei? Ce ar trebui sa fac eu? Nu mai stiu nimic, ce sa fac, ce sa cred... crying crying crying

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e adevarat, sunt doar prieteni buni. Se poate ca in timp sa se dezvolte relatia si sa ajunga la stadiul de iubiti. Nu cred ca ar trebui sa te superi pe prietena ta pentru asta. Dupa cum ai spus e fostul. Gandeste-te ca poate ei ii placea de el de mai mult timp dar fiindca tu erai iubita lui nu a facut nimic. Vorbeste deschis cu ea mai bine. Nu ar trebui sa stricati prietenia voastra din cauza unui baiat. Mai sunt si alti baieti si in timp vei uita de el. Nu ar fi corect sa refuzi o relatie care ar putea avea viitor intre prietena ta si el.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E fostul tau prieten, deci nu e nici o problema daca iese cu alta fata. Nu il mai urmari si nu-ti mai face probleme pentru el. Lasa trecutul sa fie trecut, acum nu mai e cu tine, deci se poate intalni cu cine vrea. Si nu e de neglijat faptul ca ar putea fi intr-adevar doar buni amici. Amicii se viziteaza, ies impreuna, fara ca intre ei sa fie mai mult decat o buna amicitie.

| oz a răspuns:

Cati ani ai? realizezi ca este o diferenta intre "fostul" si "actualul"
"fostul" nu mai are nici o treaba cu tine...de asta e "fostul" si nu "actualul"
nu inteleg ce vrei tu acum? baiatu... poate sa mearga cu cine vrea, unde vrea...

| -=AleCS=- a răspuns:

Are dreptate OZ... poate ca sunt doar buni prieteni sau poate chiar e ceva intre ei... sau poate el doreste sa vada daca tu chiar tii la el. cum reactionezi... dar totusi daca zici ca a fost fostul tau prieten. eu nu vad care e problema? poate sa iti sageasca alte prietene la fel cum poti si tu...

| -=AleCS=- a răspuns:

Are dreptate OZ... poate%2

| Lale_2033 a răspuns:

Au dreptate baietii, insa problema e la fata cu care se intalneste. daca iti era prietena nu iesea cu el, asta e lege nescrisa intre prietene.

| no name a răspuns:

Nar trebui sa-ti pierzi calmul, daca ii sa fie ceva intre ei repede ai sa afli ...si daca zici ca e fostul ar tr sal lasi in pace poate vrea sa te faca geloasa sau stiu eu ce anume... asa ca fi indiferenta il va durea mai tare decat te doare pe tine faptele lui...bafta:*

| 4Fun a răspuns:

Exact cum zice Oz.happy `

| cata008 a răspuns:

S-a dus la aia grasa cel mai probabil.

| madalina38 a răspuns:

Tu o consideri prietena? asa procedeaza o prietena?