| xpain a întrebat:

Tocmai am intrat la liceu si noua clasa este o fata pe care o plac, faza e ca ea e genu de fata care vorbeste doar cu prietena ei si nu se baga in seama cu nimeni. Eu m-am mai bagat in vorba cu ea dar nu stiu daca ma place. Va rog nu raspundeti cu afirmatii gen: Spune-i direct in fata ca o placi, sunt sigur ca ar rade de mine happy No bun ce sa fac sa ma "mai apropii" de ea? Astept intrebarile voastre. (PS: Spuneti-mi si ce limite sa am adica sa nu ma creada un obsedat sau ceva, vreau doar sa stie ca o plac dar sa nu o deranjeze happy )

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste mai mult despre scoala si despre familie, sa afli mai multe despre ea. Vezi cum decurge discutia, daca se diversifica si isi da si ea drumul, sau daca pare ca se inchide mai mult. Apoi vezi, in functie de cum evolueaza lucrurile, daca si cand sa ii propui sa mergeti la un suc, prajitura sau mai stiu eu ce altceva. Nu apela la biletele, ar fi o chestie copilareasca.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Rabdare! nu va cunoasteti; se rezolva cu timpul. continua sa fi tu insuti si vorbeste si cu ea ca doar sunteti colegi. ce orar aveti/teme/un pix etc. cand vezi ca incepe si ea sa te bage in seama vezi tu ce faci...

| neutrino a răspuns:

Un buchet de flori si un biletel de dragoste fac minuni. Bafta!

| Camelisa a răspuns (pentru neutrino):

Ok laughing tu spui un biletel de dragoste? dar ce ai vrea sa ii scrie in acel bilet din moment ce el nu poate sa vorbeasca si sa ii spuna exact ceea ce vrea? laughing)

| neutrino a răspuns (pentru Camelisa):

Omul nu stie sa vorbeasca, poate stie sa scrie.

| Camelisa a răspuns (pentru neutrino):

Cu atat mai putin.In fine nu vreau sa ma contrazic.

| Zoran95 a răspuns:

Pai,incearca sa vorbesti cu prietena ei,si din ce in ce mai des s'o intrebi despre prietena ei(fata de care'ti place),si v'a intelege ca'ti place de prietena ei,si cum sunt fetele,isi spun totul,poti avea ceva succes,si cand o vezi si cand vorbesti cu ea, incearca sa fii diferit, sa fii tu insuti, sa nu faci ce fac ceilalti, si intr'o zii...cand ai un raport mai strans cu ea, scrie pe un bilet "Te plac! :X " si baga'il in caiet, si caietul in ghiozdan happy, si ii vei spune ceea ce'ai vrut sa stie....succeswinkinghappy

| xpain explică:

So, multumesc de raspunsuri azi m-am uitat la ea din intamplare si m-a vazut si mi-a facut cu mana si i-am facut si eu, acum nu pot sa zic ca ma place doar din atat. Iar cu biletele, va rog, fara suparare cred ca e cea mai proasta idee. In fine, nu prea stiu cum sa ma bag in seama cu ea.