| Mihai_3714 a întrebat:

Tocmai am intrebat-o pe o prietena daca vrea sa fim impreuna si a spus ca are probleme in fam. si de aceea nu poate. Nu vrea deloc sa spuna ce problema. are si a spus ca va dura ceva timp pana se va rezolva. Eu cred ca nu vrea sa fie cu mine si a spus asta doar ca sa nu imi spuna direct. ce sa fac? funda, multumesc

1 răspuns:
| Calinush a răspuns:

Pai daca ai curaj spune-i "te deranjeaza ceva la mine? doar spune-mi ca sa stiu sa nu mai imi pierd vremea"(le zici pe rand) daca zice ca nu stiu (le abureste) => nu te mai place

Daca zice ca nu e nimic (doar o supara problema. in fam.) atunci spune-i ca vrei s-o ajuti sa treaca peste...