| cosmin23a a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietena mea si nu stiu ce sa mai fac. A mai vrut sa se desparta o data dar s-a intors la mine dupa o saptamana si mi-a spus ca ma iubea enorm chiar si cand imi spunea sa o las in pace si ca indiferent de ce a fost si de ce va urma ma va iubi, acum nu mai cred in vorbele astea si simt ca innebunesc fara ea. Marti mi-a spus ca se desparte de mine si de atunci nu mai stiu ce e cu mine, nu am mai mancat absolut nimic si nu cred ca se mai intoarce la mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mikilaina a răspuns:

Buna dimineata Cosmin,
Iti trimit un articol care sper sa te ajunge sa iti intelegi durerea si poate sa ti-o aline. http://www.topexperti.ro/......-sufar_446
Din pacate, daca ea a luat aceasta decizie nu poti decat sa o respecti. Lasa timpul sa treaca peste voi si daca este sa fiti impreuna atunci sa fiti foarte fericiti. Acum, daca insisti sa va impacati vei face mai mult rau decat bine relatiei dintre voi. Discuta si cu un psiholog si vezi ce te indruma sa faci, insa inca o data iti spun, timpul vindeca si rezvolta problemele sentimentale. Numai bine

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Am trecut si eu nu de mult timp prin ceva asemanator cu fosta mea prietena, dar stand si gandindu-ma de ce au decurs lucrurile asa am constatat un lucru: avem tendinta de a ne gandi foarte mult la fosta partenera deoarece suntem constienti ca nu vom mai gasi o alta persoana care sa ne iubeasca asa cum ne iubea ea, care sa fie atat de frumoasa, sa ne faca se ne simtim bine, speciali, etc. Partea interesanta este ca astea sunt doar minciuni. Normal ca vom mai gasi astfel de persoane (fete, in cazul nostru) si de aceea nu trebuie sa disperam.

Legat de ceea ce spunea ea ca te iubeste, trebuie sa intelegi si faptul ca oamenii mint. Nu tot ce ni se spune este si adevarat si asta este un lucru pe care trebuie sa-l retii deoarece te vei lovi foarte des de astfel de probleme. Dupa cum am mai spus, la fel am patit si eu si la fel imi spunea si mie ca ma iubeste si chestii de genul, insa faptele spun de cele mai multe ori adevarul.

Revin la ceea ce am spus mai devreme, treci peste si totul va fi ok. Nu are rost sa te gandesti la ea, ba chiar ar trebui sa fii fericit ca s-a intamplat asa. De ce? Gandeste-te ca tu ai pierdut pe cineva care nu te iubea, insa ea a pierdut pe cineva care o iubea foarte mult, deci practic tu esti cel care a iesit in avantaj.

Am sa-ti las id-ul meu pe privat in caz de vrei sa discutam despre asta. Be smart. Have a nice daywinking

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ma nu are rost sa iti toci nervii cu fetelelaughing, ii prea devreme..crede-ma!
Iesi cu prietenii in oras, stati de vorba distrativa. Apucate de ceva sport, pentru ca daca stai si nu faci nimic...sti ce se intamplalaughing
Oricum..Baftawinking