| cosmin23a a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietena mea si nu stiu ce sa mai fac. A mai vrut sa se desparta o data dar s-a intors la mine dupa o saptamana si mi-a spus ca ma iubea enorm chiar si cand imi spunea sa o las in pace si ca indiferent de ce a fost si de ce va urma ma va iubi, acum nu mai cred in vorbele astea si simt ca innebunesc fara ea. Marti mi-a spus ca se desparte de mine si de atunci nu mai stiu ce e cu mine, nu am mai mancat absolut nimic si nu cred ca se mai intoarce la mine. Ce sa mai fac?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune pe cineva sa~ti traga un pumn in fata deoarece esti cu capul in nori. Lasi o femeie sa te manipuleze cum vrei iar tu esti un gura casca pai asa in viata toate te vor juca pe degete, macar daca erai destept ca mine si le lasa-i deoparte asa aveai banii tai si o viata mai linistita dar amarul ti~l cauti cu propria mana.

| Rebecca009 a răspuns (pentru mgtow):

Se pare ca tu si gramatica ai lasat-o deoparte

| cosmin23a explică (pentru Rebecca009):

Ma gandeam ca imi spui mie asta laughing

| mgtow a răspuns (pentru Rebecca009):

Vezi sa nu uiti de unde ai venit ca nesimtite ca tine sunt o gramada dar stai ca uit ceva, nici cat negrul sub unghie nu faci.

| cosmin23a explică (pentru mgtow):

Nu va certati aici laughing

| mgtow a răspuns (pentru cosmin23a):

Eu i~am zis ceea ce merita daca nu stie sa~si bage nasul in oala ei.

| mikilaina a răspuns:

Http://www.topexperti.ro/......-sufar_446 iti las un articol care sper sa iti ridice moralul. Poate ca ar fi trebuie sa vorbesti cu un psiholog sa scapi de piatra asta de pe suflet. Numai bine si privirea sus

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Fosta ta prietena este foarte nehotarata.Gandeste-te putin:daca te iubea atat de mult pe cat ti-a spus-o crezi ca s-ar fi despartit de tine de atetea ori si si-ar fi batut joc de tine? Eu nu credstraight face
Cand iubesti pe cineva iti e frica sa nu ii ranesti sentimentele si iti protejezi relatia cat poti de mult, dar ea cand te iubeste cand te lasa. Poate te-a inselat.Nu cred ca familia ei nu este de acord cu relatia voastra.Mai mult ca sigur are pe altul.Ma rog, esti sigur ca nu ai ranit-o intr-un fel? Fetele sunt foarte sensibile.In cazul in care nu ai gresit eu zic sa nu o mai lasi pe aceasta fata sa se joace cu dragostea ta.Nu merita sa iti strici viata pentru o fata care nu este hotarata daca vrea sa fie cu tine sau nu.Inteleg ca tu o iubesti, dar asculta-ti si mintea nu doar inima.Ai grija cui ii oferi dragostea. Poate nu este aceea "EA".Eu zic sa cauti in continuare si sa treci peste, indiferent de ce iti zice inima. Timpul le va sterge pe toate.Peste 20 de ani veti trece pe strada unul pe langa altul si nici nu va veti recunoastestraight face
Te rog nu lasa pe nimeni sa se joace cu inima ta.Tu ai nevoie de o fata sensibila si atenta, nu de o nehotarata care nu stie ce face.Ai grija cui ii oferi dragostea.E decizia ta si sper sa alegi corect.Byehappy

| lukeskywalker a răspuns:

Nu faci absolut nimic! nu implori,nu plangi,nu te rogi de ea,nu o cauti, iti vezi de viata ta linistit! daca are de se intors bine(desi nu inteleg de ce ai accepta-o pentru a treia oara? doar ca sa se repete experienta? in fine, tu stii mai bine). Oricum daca o sa incepi sa fii "disperat" adica sa incepi sa-i spui ca nu mai poti fara ea, ca viata ta nu mai are rost ca o iubesti ca etc. atunci chiar daca se intoarce nimic nu o sa o impiedica sa-ti faca asta din nou, pentru ca tu-i permiti! Asta e valabil in cazul in care tu nu i-ai gresit cu nimic si i s-a nazarit ei asa din senin sa plece...Asta e doar o parere subiectiva, pana la urma faci cum vrei, pentru ca tu stii mai bine ce este/a fost intre voi! mult succes;-)

| Mowgly_Mc_1997 a răspuns:

1-Mananca
2-Incearca s vorbesti cu ea
3-Spune-i sentimentele tale
4-Intreab-o daca vrea sa fiti din nou impreuna
5-Intreab-o care a fost motivul despartirii