| anonim_4396 a întrebat:

Tot incercand sa-mi fac un prieten, am inceput in urma cu ceva timp sa caut pe net. Pana la urma ma inteleg destul de bine cu cineva, asa ca ne-am hotarat sa ne intalnim. Doar ma intreb ce sanse ar fi sa iau vreo boala cu transmitere sexuala in caz ca se intampla sa ajungem sa fim impreuna? El mi-a zis ca a avut cateva relatii serioase dar si cateva aventuri..va dati seama ca nu mi-a picat prea bine, dar macar a fost sincer. Poate o sa-mi ziceti sa caut pe cineva care n-a mai fost cu nimeni sau care a avut doar relatii serioase, dar sincer nu stiu ce sanse sunt sa mai gasesc un virgin la varsta asta. Eu am 26 de ani. Poate mai sunt virgini la 18 ani, dar de varsta mea sau mai mari nu cred ca gasesc niciodata si mereu baietii vor sa fie cu o fata mai mica decat ei. de exemplu eu la 26 de ani abia mai am sanse sa fiu doar cu cineva care are peste 30 de ani. N-o sa stea niciodata unu de 18 ani cu una de 26.

Pe de alta parte ma gandesc ca asa oricine poate sa aiba hpv sau cine stie ce si ca cel mai sigur ar fi sa raman singura toata viata ca si asa m-am obisnuit. Astept pareri.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AriannaAri a răspuns:

Si eu l-am cunoscut pe iubitul meu pe internet si am decis sa ne intalnim si de 2 ani si ceva suntem impreuna.Eu nu cautam prieten in perioada aia dar ne-am cunoscut si ne-am inteles super bine, el mi-a zis ca ii place de mine etc si pot sa zic ca am fost norocoasa ca am gasit un baiat care la 17 ani era inca virginhappy. Cand mi-a zis asta mi-am dat seama ca e un baiat la locul lui chiar daca a avut multe prietene dar cu, care nu a facut nimic. Pot sa zic ca de cand suntem impreuna nu ne-am gandit niciodata sa ne despartim pentru ca ne iubim foarte mult chiar daca au existat o gramada de certuri. Asa ca nu inseamna ca daca 2 persoane se cunosc pe internet nu poate exista o relatie de durata.

In legatura cu acel tip nu stiu ce sa iti zic, adica daca nu il cunosti deloc nu ai cum sa stii daca are boli sau altceva. Oricum cred ca inainte sa discutati despre sex ar trebui sa va cunoasteti mai bine (fata-n fata) nu doar vorbind pe net. In legatura cu virginitatea, cum ai zis si tu, la varsta ta e foarte greu sa gasesti un baiat virgin, poate chiar imposibil asa ca mai bine impaca-te cu idea pentru ca daca vei continua sa cauti baieti care nu au avut aventuri cred ca vei sfarsi singura. Iar acel baiat daca incearca sa se culce cu tine prin primele zile inseamna ca esti urmatoare sa aventura.

3 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Repede cu gândul la sex.
Aşteaptă să vezi dacă te vei înţelege la fel de bine cu el şi-n realitate. Dacă l-ai cunoscut pe net, asta nu înseamna că are SIDA, ce dracu'...Şi oricum, s-au inventat prezervativele.Always use a condom.La ce gândire ai, posibil să rămâi foreveralone.Ăla nu-i virgin, ăla şi-a tras-o cu multe, ăla e infectat cu hiv, etc.Dă-i o şansă.

| MaliciousDeath a răspuns:

Probabil ţi-ar fi frică şi să-l iei de mână.Nu cumva să rămâi însărcinată, virgino.Te gândeşti să formezi un cuplu cu el, şi deja îl vezi ca pe un focar de infecţii.În caz că are lepră sau herpes se observă, ce naiba.

| MariaLOL a răspuns:

laughing Uite nu trebuie tu sa.ti cauti gagic, pentru ca atunci cand te astepti cel mai putin o sa apara tipul perfect pentru tine. In al doilea rand baietilor le place sa aiba iubite mai mari decat ei, mai experimentate si nu poti sa ai o relatie stabila cu unu pe care pe net asa ca continuati viata si o sa vezi ca.ti vei gasi pe cineva potrivit. Bafta happy!