| sclifos a întrebat:

Toti avem prima dragoste! Si multe persoane se intorc inapoi la prima dragoste! Pai ea a fost pentru mine prima dragoste, si noi am petrecut impreauna 2 ani, nu puteam spune ca suntem oficial impreauna chiar si dupa 2 ani, era mai mult ca eu fugeam dupa ea, pentru ca imi placea foarte mult, apoi ne-am cautat fiecare de treburile sale, peste 2 ani dupa aia, si dupa o relatie de un an cu alta persoana, pai am ajuns sa-mi fie dor de prima dragoste si am inceput a discuta cu ea, si i-am spus intentiile mele, si imi spune ca are si ea pe cineva, si a inceput abia sa tina la el, si nu este sigura daca merita sa-l lase pe acel baiat cu care e acum pentru mine, si e pe ginduri si e uimita, insa nu vrea nici sa-mi dea sperante eu sa ma chinui! Fata e putin nehotarita, si nici nu-i sigura in relatia ei cu acel baiat, dar mi-a dat de inteles ca nu vrea sa-mi dea sperante la care pe urma sa fie in zadar pentru mine! Si eu ma intreb merita sa ma bag la altcineva in relatie? Daca iubesti cu adevarat pai nu conteaza ce cai iai pentru a fi cu persoana iubita, dar eu nu sunt o persoana care se baga intr-o relatie straina!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Viaţa e scurtă. Trăieşte-o!
Nu sta după toate mofturoasele şi nehotărâtele că acuş trece viaţa pe lângă tine şi-n afară de nişte vise nerealiste vis-a-vis de prinţesa nehotărâtă... nu o să ai nimic.
Succes.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cel mai bine e să îţi vezi de drumul tău.De ce să te întorci în trecut inutil? Prima iubire nu e şi cea mai mare iubire. Ea l-a ales pe el, dar având în vedere ce a fost între voi ţi-a dat de înţeles că nu te-a uitat.Eu zic să îţi vezi de drumul tău şi să te împaci cu sfârşitul relaţiei

| lola a răspuns:

Iti place sa fi a 5 a roata la caruta? Las-o in pace si nu mai sta dupa ea.Si ai dreptate, nu te baga in relatiile altora ca nici tie nu ti-ar placea.Fiecaruia ii place sa stie ca are o "rezerva", dar poate din obisnuinta ti se pare ca "inca tii la ea" deoarece ai facut mult timp asta.Si daca fata aceea iti spune lucrurile astea cat ea are o relatie asa poate sa ii spuna si la altu cat timp este cu tine. O sa vezi ca dupa ce iti trece si nu te mai gandesti la asta o sa iti multumesti ca nu ai sarit cu capul inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| aleksika a răspuns:

Pai numai tu stii daca merita sau nu cu adevarat. Daca iti doresti mult de tot sa fii cu ea, daca inca o mai iubesti merita sa incerci totul sa o recuceresti pentru ca daca nu faci asta s-ar putea ca pe urma sa te gandesti mereu la cum ar fi fost...
Dar pe de alta parte s-ar putea sa fie doar un sentiment trecator, poate legat si de alte amintiri din perioada cand erai cu ea, un fel de nostalgie a trecutului. Din pacate tot tu trebuie sa iti dai seama de ce simti cu adevarat...
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ajuta comunitatea de 10 000 de Romani sa impuna respect si sa reziste atacurilor rautacioase ale maghiarilor
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul
HAI ROMANIA!