| GeorgianaMadaa a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am cunoscut un baiat care are o relatie de 3 ani jumatate, el nu mai simte nimic pentru ea, a mai inselat-o de multe ori, dupa 3 ani, sexul e naspa cu ea, au multe goluri in relatie. Am inceput sa vorbesc cu el si amandoi simtim ceva unul pentru altul, destul de puternic, insa inca este cu ea si nu are nici o continuitate situatia noastra.
Nu s-a despartit de ea pentru ca ea inca sta la el, sunt legati prin relatii economice, ea inca il iubeste mult insa el nu mai simte absolut nimic pentru ea.
El spune ca a inceput sa simta ceva ce nu a mai simtit de mult cu mine si da, desi par abureli e sincer in privinta asta, ca sunt un fel de ajutor sa umplu golurile relatiei lor nu stiu, insa nu stiu ce ar trebui sa fac in situatia asta laughing.
E gresit sa mai vreau sa umblu cu el pentru ca nu si-a rezolvat treburile si e gresit si fata de ea, insa ma simt foarte bine cu el si chiar suntem pe aceeasi lungime de unda. E prima persoana cu care m-am simtit atat de bine.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci ce crezi ca e mai bine pentru tine, e treaba ei sa faca ce e mai bine pentru ea.

Eu cred ca ar trebui sa-l intrebi exact daca are de gand sa o paraseasca vreodata, sa stii ce asteptari sa ai. Intre timp nu zice nimeni ca nu ar trebui sa te simti bine.

Relatiile si dragostea au castigatori si pierzatori, daca nu vrei sa fii in tabara pierzatorilor trebuie sa-ti misti fundul si sa lupti pentru ceea ce vrei.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul nu e o fiinta monogama cine crede asta, merita ceea ce primeste, tu continua ceea ce faci

| mihai69 a răspuns:

„El spune ca a inceput sa simta ceva ce nu a mai simtit de mult cu mine..."
===
Peste vreo alți doi ani, aceleași vorbe le va spune unei alte fătuci naive.
winking
Decizia e doar a ta.

| Andreeush a răspuns:

Faptul că relația lor nu e perfectă e problema lor, nu a ta.
Părerea mea e că tu nu ar trebui să fii cu cineva care are o relație.
La fel cum o înșeală pe ea acum, așa poate să facă și cu tine peste 2-3 ani de relație.
Dacă îți place așa de mult de el puteai să aștepți să își rezolve problemele și să se despartă de ea.

| Emma30555 a răspuns:

Sa fi amanta unui bărbat însurat am mai înțeles dar și a unuia care are doar prietena? Pentru ce sa ai statut de amanta? Poți continua o perioada dar dacă nu se schimba statutul tău ce rost are?

| Crackman a răspuns:

Tu happy crezi ca el daca se desparte a doua zi o sa te vrea pe tine? Daca da, eu as fugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e intrebarea? Toti simtim ceva "puternic" la inceput, se mai vede daca merge si dupã ani buni.

| GeorgianaMadaa explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea este ce ar trebui sa fac... sa rup orice legatura cu persoana asta sau sa continuam desi e gresit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgianaMadaa):

Pai puteti sa continuati, Oricum nu aveti de pierdut nimic. Dar eu sincer nu as fi de acord sa formez o relatie cu cineva care inseala.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca el este legat de fata aceea doar economic nu se va despartii de ea numai daca nu cumva ea il va lasa, parerea mea personala este sa rupi legaturile cu el pentru ca te foloseste, nu te iubeste exact ce ai mentionat mai sus un fel de ajutor sa umpli golurile relatiei lor, traiesti o relatie toxica cu el cand alternativa este sa ai pe cineva care sa fie in totalitate al tau fara sa il imparti cu cineva dar asta este treaba ta daca te complaci eu doar ti am dat un sfat.O seara placuta!

| Rux04 a răspuns:

Bună. Consider că sunt vrăjeli din partea lui. Dacă nu s-ar mai înțelege s-ar despărți, tind să cred că el caută mereu s-o înșele. Te sfătuiesc să nu crezi ceea ce spune.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Eu zic sa ai grijă! Asa cum o înșală pe ea, așa va face cândva si cu tine. Asa cum vb cu tine acum si iti spune ce simte, așa îi spunea si ei la început. Dacă e hotărât să renunțe la ea pentru tine si iti demonstrează că merită să mergeți mai departe, acorda-i sansa asta...Dar doar una happy

| Antopuff a răspuns:

Felicitari! Faci parte din categoria persoanelor care au pus botul la vrajeala ieftinalaughing Daca tot nu o mai iubea cum spui tu se termina relatia lor si nu mai simtea el nevoia sa se intoarca la ea dupa ce o insela. Ea saraca probabil nici nu banuieste ca o inseala dar tu care stii lucrul asta ai vrea o relatie cu cineva care posibil sa te insele si pe tine?

| GeorgianaMadaa explică:

Nu stiu daca sa pun punct sau sa continui desi e gresit.