| lorenaantonel a întrebat:

Totul s-a intamplat de revelion, nu planificasem nimic dar la un momentat primisem un mesaj de la o prietena daca vreau merg la ea sa petrec revelionul cu familia ei, mai exact fratele ei mai mic, verisorul si parintii acestora. Am acceptat si am inceput sa ma aranjez. Am ajuns la ea inaintea verisorului ei si ne-am dus la ea in camera iar intr-un final au ajuns. La inceput nu voia sa vina sa stea cu noi de rusine asa ca am mers la masa sa mancam si sa il chemam. Fast forward noaptea respectiva, pe la 12 si ceva am plecat acasa si nu mai stiu nimic de el, dar eu cu prietena mea tot facem misto "cum ar fi sa fim neamuri" pentru ca am realizat amandoua ca ma place dar si eu il plac si nu stiu cum sa ma bag in seama pentru ca suntem amandoi rusinosi si nu stiu daca ii o idee buna avand in vedere ca a trecut aproape o luna si ca a avut multe relatii si toate de scurta durata, din cate mi-a spus prietena mea, iar eu n-am avut o relatie de multi ani si nu stiu cum ar trebui sa ma comport sau ce ar trebui sa fac sau sa spunlaughing))) Tin sa mentionez ca aproximativ acum 7-8 ani mergeam aproape zilnic la prietena mea, mai erau zile in care era si el si ne bateam/jucam iar la timpul respectiv nu realizam ca il placeam, vreme de 5 ani am rupt legatura cu tipa asta si nu am mai stiut nimic de el pana anul’ acesta de revelion. Deci pana la urma nu stiu daca ar trebui sa ma bag in seama cu el, ce sa fac, cum sa fac?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă tot știe prietena ta că vă placeți, ar putea aranja să mai ajungeți împreună în aceeași cameră

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei o relatie cu el, contacteaza-l si intreaba-l daca vrea o relatie cu tine.

| LoveSleep a răspuns:

A avut multe relatii de scurta durata, dar ii e rusine sa stea cu voi. Are sens.

| Emma30555 a răspuns:

Băieții ăștia rușinosi au ei de pierdut. Decât sa ți mai bați capul mai bine ai încerca cu un băiat care are curajul sa ți facă o propunere, totuși a mai avut relații de ce se teme sa incerce ceva? Poți sa încerci tu dar eu în locul tău nu m as mai agita. Singura soluție e sa te mai vezu cu aceasta prietena și sa vina și el, sa vezi ce se întâmplă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti scriu din perspectiva unui baiat timd. happy

Treaba cu rusinea asta o aveam si eu. Pur si simplu imi trebuiau 1001 semne ca sa imi dau seama ca o tipa chiar ma place. laughing Asta se rezolva vorbind cu multe tipe, dar asta e treaba lui, nu treaba ta. El acum, cred eu, este nesigur daca chiar il placi sau daca doar vrei sa razi de el. Cred ca e nevoie de un pic mai mult efort din partea ta decat de obicei daca vrei ceva.
Mai e o chestie. Voi spuneti ca va cunoasteti, aveti prieteni comuni, etc. Ei bine, el se gandeste ca daca il refuzi o sa afle toate cunostintele voastre comune si o sa rada de el. De aici si chestia ca a mai avut relatii dar cu tine e rusinos. Iti spun din proprie experinta, cu fetele straine imi este mult mai usor decat cu cele pe care le cunosc prin prieteni, familie etc, sau gen suntem din aceeasi localitate.

Ce iti recomand eu este sa vorbesti cu el. Pe insta, pe Facebook, baga-te tu in seama. Si vorbiti si vezi unde duce toata chestia asta. Nu trebuie sa ii scrii cine stie ce pentru inceput. Doar vorbiti sa va conoasteti unul pe celalat. Daca va placeti reciproc nu o sa fie greu. [poate doar un pic la inceput, dar trece repede laughing]

Răspuns utilizator avertizat
| AllexXtreme a răspuns:

Baga te un seama cu el... Simplu, scurt si la obiect happy funda

| makacacahehe a răspuns:

Baga te un seama cu el... Simplu, scurt si la obiect happy funda