| BlancaFantasma a întrebat:

TPU ajutati`ma e urgent! fac maine 18 ani si trebuie sa merg azi sa`mi fac buletin. Dar nu stiu daca inca nu am 18 ani pot sa merg singura sau trebuie sa mearga cineva cu mine?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e prima data cand iti faci buletinul e necesar sa mergi cu unul din parintii tai chiar si la 20 de ani daca nu ai facut primul buletin e necesar sa vina un tutor legal ori mama sau tatal tau.

| mgtow a răspuns:

Atunci daca asta e 2º oara cand iti faci buletinul poti merge singura.

| BlancaFantasma explică:

Trebuie sa`mi schimb buletinul la 18 aniwinking normal ca am fc si la 14 ani

| morena a răspuns:

Trebuie sa mergi cu ai tai,sau cu cel care are acte pe locuinta in care vei avea domiciliul! Acesta trebuie sa duca contractul pe casa in care locuiesti,si vei avea adresa de pe buletin! Plus ca ai nevoie de mai multe copii,parinti, certif de nastere! Cauta pe net de ce mai ai nevoie, asta ca sa nu mai fie nevoie de alte drumuri!

| Julia89 a răspuns:

Pai buletinu nu se face la 14 ani? dar in fine hai sa iti raspund la intrebare:trebuie sa mergi cu proprietarul apartamentului/casei (domicilului)unde iti faci buletinul.pentru ca trebuie sa semneze cum ca te ia in spatiu.LA MULTI ANI!

| mimi_2935 a răspuns:

La multi ani! ai nevoie de un parinte pentru a semna daca doreste sa te tina in continuare in casa.