| Rebeshkaa a întrebat:

TPU, am o intrebare. Un baiat te intreaba daca vrei sa fi iubita lui. Exista (oare) vreo sansa sa nu se supere la un raspuns de genul " Hai sa nu stricam prietenia, imi place mai mult asa etc"... Eu una nu mai stiu ce sa cred. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Orice ai spune, tot se va supara. Vrajeala asta cu ramasu' prieteni nu tine, te face doar pe tine eventual, sa te simti mai bine ca l-ai refuzat. Spune-i direct baiatului ca nu.
Sa iti spun un secret, un baiat nu poate fi prieten cu o fata pe care o place, e imposibil.

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Că e așa, că e alt fel, tot se va supăra, doar e refuz.

| Larisssaa a răspuns:

Spune-i direct.
Şi încearcă să pari şi un pic bândă.
Să nu-i spui : ˝ NU! ˝. Asta sună deja... rău.
Spune-i simplu :
˝ Scuze dar nu pot. Avem o prietenie prea frumoasă, nu vreau să o stricăm ˝.

Sper că te-am ajutat, baftă.

| OriginalSauNimic a răspuns (pentru Larisssaa):

A fi iubiti inseamne a fi prieteni dar mult mai apropriati.
dupa mine

| 26Geo a răspuns:

Normal ca se supara, ii ranesti sentimentele.Problema apare cand tu o sa il placi pe el si il vei vrea
si el nu te va baga in seama atunci e nasol.Ai grija ce faci.Bafta

| thefighter1 a răspuns:

"hai sa nu stricam prietenia" laughing)) ce penibile sunteti, zici ca daca te pui cu el gata, strici prietenia si numai vorbiti deloc.din potriva

hai sa-ti si raspund. daca e fraier nu se va supara, daca e baiat care stie ce vrea probabil ca o sa i se rupawinking

| OriginalSauNimic a răspuns:

Se supara in prima faza dar dupa ce ii trece incearca sa te iti arate ce ai pierdut. In final te uita dar e destul de greu. Poata va mai incerca sa te intrebe. Un baiat iti poata raspunde cel mai zic eu
Eu personal asa as face