| alinutza99 a întrebat:

TPU am o problema grava crying! Deci : ciclul mi s-a terminat pe 16 iulie, pe 18 (luni) am facut sex cu prietenul meu si s-a terminat in mine, dupa 2 ore am fost sa iau pilula de a2a zi, apoi dupa o saptamana pe 28 (joi) iar s-a terminat in mine si am mai luat o pilula de a2a zi. dar dupa 4 zile (adica ieri in 1) el crede ca s-a terminat in mine, dar nu e sigur, eu nu am simtit nu cred ca s-a terminat in mine! dar pot sa raman insarcinata chiar daca am luat pilula acum 4 zile? mi-e frica crying

ps : am citit acum pe net ca puteam ramane gravida intre 24-28 iulie! decii mai e posibil sa raman?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg cine ti-a prescris pilula de a doua zi la intervale atat de scurte, cand este cunoscut ca intre doua doze trebuie sa treaca minim 6 luni, dar de preferat 8 luni. Riscul tau de a face cancer de ovar sau endometru in urmatorii 10-15 ani este complesitor (poate de 1000 de ori mai mare ca inainte). Si bineinteles ca poti fi si insarcinata, daca ai facut sex neprotejat la mai multe zile dupa pilula de a doua zi. Oricum, urgent la ginecolog, maine dimineata la prima ora, poate se mai poate face ceva, poate macar 15 ani sa ai linistiti, sanatosi si normali.

| R_8074 a răspuns:

Tu nu stiai ca nu ai voie sa iei pilule de a 2a zi asa des? Si mai ales la intervale atat de mici de timp. Folositi prezervativ ca e cea mai buna metoda de contraceptie. Chiar daca nu s.a terminat in tine tu poti ramane insarcinata. Si sa stii ca pilula de a doua zi nu are eficienta 100%. Sa.ti faci test de sarcina e mult prea devreme. Dar poti sa faci un ecograf.

| Acadeeeaa a răspuns:

straight facestraight facestraight face de ce nu va protejatistraight face?
Frate de ce ejaculeaza mereu in tine?
Prezervativ!
Cred ca esti insarcinata daca a ejaculatstraight face. Fa-ti un test de sarcina!

| Cherry a răspuns:

Prietenul tau ar trebui sa stie daca si-a dat, cum e posibil sa nu stii lucru asta? pai dupa ce a scos`o sin tine daca ia nu i-a curs sperma, inseamna ca singur a ramas in tine.

| Anabellasos a răspuns:

D'ne cum poti fii atat de... iresponsabila?
[mergi la un ginecolog, el o sa stie mai bine decat toti ce e de facut]
Anywise, cred ca sarcina ar fi cea mai "fericita" problema a ta.
Ai luat 3 pastile in doar 0 saptamana, stii ce inseamna asta?
Serios... m'ai lasat masca!

| Anabellasos a răspuns:

'sarcina'

| blackwidow a răspuns:

Ce viata de **** ai... nasol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, eu nu voi fi critica (ca restul...) pai. pilula de a 2. a zi, evident, nu mai poate fi luata acum, si nu se ia atat de des (3 pe saptamana e un numar mare) ca sa stii de acum, dar... poti sa mai astepti cateva saptamani si sa faci un test de sarcina, in cazul in care iese pozitiv, te duci la ginecolog, si eventual te pregatesti pentru un avort. Multa bafta:*