| SamuelTudosa a întrebat:

TPU Imi place de o fata si mi.a mai placut de ea....suntem in zona aia "Cei mai buni prieteni". Stiu a nu am nici o sansa cu ea, dar tot continuii.ea stie ca o plac si m-a sfatuit sa renunt eu am spus ca da da...dar nu pot.Ce ar trebui sa fac..Ar trebuii sa continuii si sa ma apropii incet de ea sau cum ca nu am nici o idee..Mentinoez ca a avut de curand o "relatie" de 1-2 saptamanii laughing dar nu a mers de loc bine.Ea acum ii duce lui dorul si chestii..Deci Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Annabelle21 a răspuns:

Buna. Sunt fata. Si eu am un baiat de care imi place, lui ii place de mine... dar suntem tot "cei mai buni prieteni". Oricum, sa ne intoarcem la intrebarea ta. Deci... zici ca o placi. Pai atunci de ce sa renunti? Adica pe bune nu vad vreun motiv. Da e logic ca nu poti, daca tu chiar tii la ea. Relatie de doua saptamani? Si serios... ii duce dorul? Dupa doar doua saptamani? Off... proaste mai sunt fetele in ziua de azi (unele). Adica ce rost are sa pleci de langa cineva care te iubeste, pentru asa-zise "relatii" pe care mai frumos decat tampite nu le pot numi. Cat despre ce ai putea face... nu stiu. Incearca sa te apropii usor de ea. Depinde si de firea ei. Stiu ca pe mine daca ma iei tare poti sa te duci sa te plimbi ca nu ma mai intereseaza. Ea daca e mai nebunatica sau ceva de genul, probabil ca ceva gesturi romantice ar impresiona-o. In fine... acum eu nu o cunosc. Nici pe ea si nici pe tine. Dar un lucru pot sa iti spun, si sunt sigura ca cu asta nu dai gres niciodata. Asculta-ti inima. Chiar daca nu are nimic de spus. Cel mai bun raspuns e tot in inima ta, nu la comunitatea de pe TPU. Fa ce vrei, dar daca o iubesti... nu o fa sa sufere. Bafta :*

| SamuelTudosa explică (pentru Annabelle21):

Da.dar chestia e ca..Tot imi spune ca inca il iubeste pe acel baiat si nu stiu ce si alte chestii.iar eu nu pot sa suport asemeanea chestii.iar in ultimul timp nu mai vorbim cum vorbeam inainte..despre tot felul de chestii. Imi place de ea de cand eram mai micut..si de atunci tot nu pot renunta la ea sad

7 răspunsuri:
| Neuronul a răspuns:

Tot ce poţi să faci este să înveţi să scrii corect! straight face

| Burlacu006 a răspuns:

Salut,Vreau sa iti dau un sfat. Daca o placi atat de mult nu renunta fa-o sa se simta bine in preajma ta, si nu te lua dupa ea ca iti spune sa renunti.Trebuie sa crezi in tine si vei vedea ca o sa fii cu eahappy.

| Clausd10 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa renunti, toata treaba asta va avea un singur efect, dar mare: vei suferi enorm. Asta deoarece ea nu se va putea implica intr-o relatie cu tine. Si ti-a transmis asta. Iar conceptul de cei mai buni prieteni nu exista intre un baiat si o fata, exceptie facand faptul ca el este gay. Si ma indoiesc ca ai fi din moment ce iti place fata. Deci... zic sa te orientezi intr-o directie cu mai mult succes. Peste timp te vei amuza de momentul actual.

| SamuelTudosa explică:

Va multumesc la toti :3

| Denso a răspuns:

Nu renunta niciodata la ceea ceea ce-ti doresti sau la ceea ce simti. Nu stiu ce varsta ai dar lucrurile pot evolua altfel pe masura ce va mai maturizati. Important e sa fii tu insuti si sa nu pari foarte insistent, lasa lucrurile sa decurga natural. Nu trebuie sa faci nimic special, doar sa-i arati ce simti fara sa o coplesesti cu asta. Discret. Bafta

| EDYgrass007 a răspuns:

Sunteti cei mai buni prieteni,pentru ca tu o placi, o sa vezi ca, cu timpul o nu o sa mai fie asa, si o sa.ti dai seama ca erati buni prieteni doar ca tu o placeai, atata tot.Eu zic sa renunti de acum, este cel mai bine, daca nu, o sa stai ca un caine dupa ea, ca nu te poti abtine.