| anonim_4396 a întrebat:

TPU, inima mea sta sa se rupa in doua puppy dog eyes
Acum 2 ani m-am indragostit de un baiat, dar el s-a cuplat cu cea mai buna prietena a mea, dar pana la urma s-au despartit ca fiecaruia ii placea altcineva. In prezent, nu am mai vb nimic cu el in ultimele 2 luni, din ce imi amintesc place nebuneste o fata din Buzau care de dragul lui s-a mutat in Bucuresti cu familie cu tot ( crying romantic si atat de frumos!) si pe mine nu m-a placut niciodata, desi a dat niste semne. sad
Mi-a ras in fata, mi-a furat prietenii si frantinims
Pana acum cateva zile eram bine. Apoi am gasit o poza de acum 1 an cu el. Atunci il placeam. Acum il iubesc. Sentimentul s-a intors si e mult mai puternic, dar nu stiu daca sa ii spun crying crying sad puppy dog eyes crying sad crying
Pentru ca daca a ramas acealasi Rares ca inainte va profita de mine si ma va calca in picioare (acum am ochelari de vedere si aparat dentar fix, am luat cateva kg si m-am tuns bob crying )
Dar daca s-a schimbat? crying sanse sa ma placa sunt 2 la 1.000.000.000! sad
Il iubesc si ma gandesc incontinuu la el sad

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

De ce crezi ca el e petru tine? Nu crezi ca un baiat ar trebui sa te rasfete? Chiar daca nu te place, nu trebuia sa te faca sa te simti umilita.E caracter urat, pe care nu ai vrea sa-l ai langa tine.Si de ce s-ar schimba? Ce l-ar face sa se schimbe?
Si daca tu il vrei schimbat, inseamna ca nu-l placi asa mult.Fi puternica si incearca sa te detasezi de situatia asta.Nu te mai gandi la el, in timp v-a trece.

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sfatul meu si nu numai din cate observ e sa il uiti, depune efoturi si uita-l! Asta e solutia din pacate :/
Nu are rost sa te imbeti cu apa chioara, sa iti faci niste sperante pentru un baiat care nu te vrea...
Imi pare rau pentru tine, te inteleg perfect dar trebuie sa mergi mai departe.
Un mic sfat pentru a putea sa-ti faci ordine in minte mai usor: stai pe afara, singura, intr-un loc gen parc, natura, undeva la inaltime; mediteaza "la rece" si la lucrurile pe care ai putea sa le faci, cv ce ai vrut sa faci mereu si nu ai facut, fale acuma, acum e momentul; asa te vei desprinde de gandul ca nu te vrea si ca nu ai sanse cu el si ca nu merita efortul tau.
Numai bine! happy

| irina20 a răspuns:

Ce anume iubesti la el? Ca pe el nu cred ca ai cum...Te injoseste, te umileste
E posibil sa iubesti ideea care tu ai creat-o despre el.Ca atunci cand ne :indragostim: de un actor care a jucat intr-un film romantic si il vedem ca barbatul perfect..cand de fapt nu e asa.Gandeste-te,analizeaza si apoi ar trebui sa-ti vezi de viata ta.Nu exista sa iubesti pe cineva in timp ce acel cineva se poarta asa cu tine, e doar o iluzie.Ia-o usor.Gandeste-te ce placi la el..iti vei da seama de ce trebuie facut.Incearca sa cauti un baiat care sa-ti semene, sa aveti lucruri in comun, un baiat respectuos, care sa tina la tine si sa glumeasca cu tine, nu sa-ti rada in fata si sa te jigneasca.

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru irina20):

Ma gandesc ca poate s-a schimbat, dar ce mi-e mi-e frica cuadevarat e sa ma respinga din nou puppy dog eyes nu vreau sa mai gresesc dar simtca. El e pentru mine sad

| irina20 a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

De ce crezi ca el e petru tine? Nu crezi ca un baiat ar trebui sa te rasfete? Chiar daca nu te place, nu trebuia sa te faca sa te simti umilita.E caracter urat, pe care nu ai vrea sa-l ai langa tine.Si de ce s-ar schimba? Ce l-ar face sa se schimbe?
Si daca tu il vrei schimbat, inseamna ca nu-l placi asa mult.Fi puternica si incearca sa te detasezi de situatia asta.Nu te mai gandi la el, in timp v-a trece.

| Danysan a răspuns:

Eu te cred ca il iubesti dar aici e vb de demnitatea ta -nu cred ca ai accepta sa fi carpa lui.Eu un om de care nu ar trbuii sa iti mai pese-Capul sus fetito, mai sunt atatea oportunitati pe care o sa le ai in Viata.Gandeste-te ca el are o fata care s-a mutat din Buzau pentru el (oarecum). Daca atat timp nu te-a remarcat vezi-ti de treaba ta si nu te mai smiorcaii-Zambeste, cineva acolo te iubeste!

| varcolaccc a răspuns:

Uita-l. Asa ceva nu exista cu iubire si vrajeala din asta. Acum pe bune cand zice una ca am ochelari si am aparat dentar e clar la ce se gândesc toti. Nu spun ca sa nu " suferi " mai mult decat acum.