| Emanusica1011 a întrebat:

Ieri am avut banchetul de clasa a 8-a... Prietena mea cea mai buna a venit împreună cu iubitul său... Amandoi îmi sunt colegi si au o relaţie incalcita. La masă am stat cu ei. La un moment dat s-au certat, iar prietena mea m-a rugat sa vorbesc cu iubitul ei si să încerc să ii impac.
M-am dus la el care era foarte nervos si mai avea putin si plângea. Era foarte supărat, iar eu încercăm sa il calmez. Am început sa ne luam in braţe, dar doar ca prieteni.
Când am venit de pe hol, prietena sa dansa ca si cum nu s-ar fi certat si apoi se prefăcea ca plange când l-a văzut... Eu eram lângă el si voiam sa merg la o colegă sa dansez cu ea, dar el m-a luat in braţe si mi-a şoptit la ureche ca iubita sa e o prefăcuta ....de la nervi i s-a făcut rău si eu am fost lângă el până si-a revenit... In fine, am reuşit sa il impac cu iubita sa, pentru ca amandoi îmi sunt prieteni, dar cred ca m-am îndrăgosti de el. Chiar si după ce i-am împăcat el ma lua in braţe si ma urmărea, a stat mai mult cu mine decât cu ea... Nu ştiu ce să fac sa il uit, nu vreau sa ma bag in relaţia lor, de aceea i-am si împăcat... Dar cred că si el simte ceva pentru mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.
Prietena ta e o prefacuta, pacat.
Prietenele raman, iubitii pleaca, si vin altii.Asa e si cu prietenii (daca sunt prieteni adevarati).
Nu te baga in relatia lor,dar daca se desparte baiatul de prietena ta,sau ea de el,si el vrea sa fie cu tine iar intre ei,dupa despartire nu mai exista niciun sentiment,poti sa incerci o relatie (prietena ta ar trebui sa fie ok cu asta,daca se desparte si nu mai tine la el,neavand motive de gelozie).
-Eu asa as face,si asa as gandi.Tu faci ce crezi.
Cat despre cum sa il uiti,cand iti vine sa te gandesti la el,gandeste-te la altul laughing si asa trece sentimentul,nu neaparat sa intrii in o relatie cu altul. Poti sa astepti dupa el eventual,nu stiu,daca se desparte de little liar, si poate incearca ceva cu tine, poate o sa fie frumos, poate nu, nu se stie.
Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta a fost banchet de clasa a2a sau de unde spanac a aparut o asemenea telenovela.

in cateva ore unii s au certat, altii s au indragostit v a apucat pe toti raul, v a trecut raul, v a apucat iar

| WaterDrop a răspuns:

Aa pai esti constienta probabil ca ce ii face ei acum, iti poate face si tie nu? ti-ar face placere sa te certi cu el si sa tii la el, iar el sa se dea la prietena ta? Doar gandindu`te la asta ar trebui sa realizezi ce fel de persoana este si sa iti gasesti un baiat singur. Daca asta nu este de ajuns, gandeste`te si ca iti vei pierde cea mai buna prietena.Lasa`l si nu-l mai incuraja cand iti face avansuri.

| Cristina12457 a răspuns:

Lasă-i în pace dacă chiar ți la prietenia cu acea fată, dacă ea totuși e o prefăcută atunci vorbește cu băiatul ăla că ei tot o să se despartă dacă nu prea se mai înțeleg. Touși nu prea înțeleg cum de s-au certat la banchet..eu la banchet de abia aș aștepta să stau cu iubitul dacă aș avea, nu să mă apuc să mă cert acolo, în fine

| Emanusica1011 explică:

Am omis ceva, la un moment dat, mi-a fost rău, el voia să stea cu mine până îmi trece, iar ea stătea după el si nu il lasa deloc împace