| teiubesc_5807 a întrebat:

TPU,nu mai pot.Sincer.Imi vine sa ma duc naiba.

Sunt cu un baiat de 4 luni(e tigan, e de la mine de la tara, deci ne cunoastem foarte bine si am mai fost impreuna 1 an, acum ceva timp). Chestia e ca eu cand ne-am impacat acum(adica acum 4 luni),nu il placeam,a fost o chestie asa, la caterinca, dar am ajuns sa il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta.Ai mei nu stiu de ei(nu imi spuneti sa le zic, pentru ca nu ar accepta niciodata).

Ieri a venit pe la mine(nu am facut nimic rau, stie ca nu vreau asta si intelege.Chestia e ca mi-a zis cateva lucruri..ca el nu si-a dat seama ca tine atat de mult la mine pana acum cateva saptamani cand am avut o cearta si am vrut sa ma despart de el,ca stia ca tine la mine, dar nu asa mult, a jurat ca ma iubeste enorm(nu e genul sa jure fals).Dar am observat ca sta cam la distanta de mine si dupa ce a plecat l-am sunat si l-am intrebat de ce.Si stiti ce mi-a spus? Ca daca ar fi stat mai apropiati ii spuneam ca e pervers si sa stea mai departe. Poate ca asa e,ma cunoaste mai bine ca oricine,stie ce gandesc,cum reactionez in fiecare situatie.L-am intrebat daca ne-am desparti, m-ar cauta? Si a zis ca da, pentru ca ma iubeste si nu e genul sa poarte ura. Dupa ce am stat noi singuri cam 1 ora au venit si 2 prietene la mine, sa il cunoasca.Una dintre ele l-a inntrebat ce ii place cel mai mult la mine si el a raspuns ca felul meu de a fi, ca gandesc matur in unele situatii si ca nu ma compar cu fetele de varsta mea(17 ani eu, el 20).Le-a mai zis ca el chiar tine la mine,dar nu am eu incredere in el.

Si asa e, nu am incredere, pentru ca atunci cand am fost 1 an impreuna m-a dezamgit rau(desi nu tineam la el, m-am simtit aiurea pentru o chestie care a facut-o).Am plans in 4 luni foarte mult,cat nu am mai plans in nici o relatie,s-a schimbat mult, doar sa ne fie bine, dar tot nu sunt sigura ca ma iubeste.Indoiala ma omoara.Aseara mi-a dat mesaj "Iubire,eu acum ajunsai la serviciu, te iubesc mult de tot" si i-am spus "da, bine.").Azi dimineata imi trimisa mesaj ca pleca de la serviciu si nu raspunsei.Ma gandeam sa nu ii raspund pana deseara.El ajunsa acasa si se culca, se trezeste pe la 5-6.Ma gandeam sa vad daca ma cauta, avand in vedere ca nu ii raspunsei la mesaj si mereu ii raspundeam.Si daca nu ma cauta,eu zic ca nu ma iubeste, sa ma despart de el.Ce parere aveti?

Si la ce incercari l-as mai putea pune sa vad daca ma iubeste sau nu? VA rog, ajutati-ma! crying

Răspuns Câştigător
| cipi90 a răspuns:

Ce-ai vrea sa faca, sa se puna in genunchi, sa-ti adica luna de pe cer? in timp iti vei da seama daca te iubeste sau nu! Crezi ca daca esti indiferenta si nu-i raspunzi la sms, e ok? NU! Daca el ar fi facut la fel, cum ai fi reactionat? Pune-te in locul lui! Fii mai pozitiva!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sunt jocuri specifice varstei, iubirea nu aici se vede!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba asta cu raspunde nu raspunde la sms, cu incercarile sunt jocurii de copii de 13 ani. La varsta lui, ca se pare ca tu nu esti chiar asa matura cum crezi sau cum crede el, jocurile astea poti fi iritante.

| dragodana a răspuns:

Salut! Tu zici ca il iubesti, dar il tii la distanta pentru ca te-a facut sa suferi si nu mai vrei sa treci prin momentele alea. Acum chiar te iubeste.Chiar si acele mesaje sunt o dovada de iubire.Iti spune ce face ca sa nu iti faci griji pentru el.
Gandeste-te bine daca il iubesti sau nu.Nu-l mai tine pe jar. Daca il vrei vei trece peste tot(parinti, prieteni). Daca nu, nu-l mai tine ocupat si cauta altceva.
Degeaba ne dam noi cu parerea. Mingea este la tine si tu trebuie sa iei hotararea.Il vrei sau nu?

| angel_4561 a răspuns:

Interesant ce spui tu, dar cred ca prea il provocii, posibil sa ajunga situatia sa-l cauti tu pe el

| Johnd94 a răspuns:

Daca il iubesti, ar trebui sa ai incredere in el. IUBIRE FARA INCREDERE NU EXISTA.
De ce sa il lasi sa astepte dupa mesajul tau? De ce sa nu ii raspunzi? Iti faci rau singura.

La 17 ani, ar trebui sa stii ca iubirea nu se spune, ci se simte.
Lasa orgoliul la o parte si raspunde la mesaje si ofera-i atentia pe care si el ti-o ofera.