| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

nu stiu ce sa fac in legatura cu prietenu meu. Avem 7 luni de relatie,cand am facut trei luni,a avut un chef la el acasa,in seara aia ne am certat ca am vrut sa ies si eu cu niste prietenii,si el s-a suparat, ne-am certat si a chemat o fata la el, una apropiata varstei lui (Are 20) eu am 16 ani jumate. In fine,in seara ai nu am vorbit deloc,am stat acasa,ma gandeam la el ca e cu prietenii,ca nu face nimic. Apoi mi-a zis ca a chemat o fata la el,m-am simtit distrusa, au stat toata seara impreuna si eu ma gandeam la el ca ma iubeste. Dupa a doua zi nici nu i-a pasat ca de cand am aflat plangeam intr-una.s-a dus in oras, nu a avut treaba de mine happy apoi l-am iertat.din simplu fapt ca-l iubesc.i-am zis sa si inchide Facebook-ul si sa nu mai vorbeasca cu aia ...Inainte sa l inchida i-a lasat mesaj cu numarul lui si o anunta ca l inchide..Cand am vazut am plans ca dracu toata seara..tremuram,cu toate astea l am iertat ca plangea si el. Dupa aia i-a dat mesaj cu numarul ei si a trecut "Andrei " in telefon..Tot continua pana cand s-a luat prietenu ei de el..Nu pot uita faza asta, cu toate ca am ramas cu el. avem 7 luni de relatie si ma gandesc mereu.el imi interzice gen "Sa nu ies cu prietena mea cea mai buna, sa nu ma duc la liceu(sa renunt anul acesta), etc." de atunci nu a mai facut nimic..eu am vorbit cu altii, dar am vorbit pe Facebook, nu fata-n fata..Niciodata n am facut asta..Si nu pot trece peste. ajuta-ti ma..nu mai suport, plzz

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Iubirea nu este geloasă, adică intr-o relatie nu ar trebui să nu ai voie sa vorbesti cu alți. Acest lucru nu e normal. Iubirea adevărată se bazează pe incredere reciprocă și respect, e îndelung răbdătoare și buna, nu se răzbuna, nu se ceartă.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu inteleg ca fetele de 16 ani sunt naive si usor de invartiti pe degete de unul de 20... dar totusi cat de naiba poti fi?

adica ala isi face ed cap cu altele, iti interzice sa te duci la scoala... LA SCOALA si tu stai cu el... WTF?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu plâng, tu plângi, el plânge. Mai conjugă și alte verbe. De exemplu, eu am avut un iubit.

| mihai69 a răspuns:

Tipic „lover boy" (vezi filmul!).
Sunt curios cu cât o să te vândă peștilor.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Popescu_Simina_1966):

Zic să te uiți la filmul pe care l-am menționat mai sus și să te ferești de tipi care te manipulează până nu te mai poți dezlipi de ei orice ai vrea să faci. Iar apoi te exportă „la produs". Sunt mii de cazuri din păcate, nu ai fi tu prima. Ai mare grijă!
PS și doar ca un sfat - dacă nu îi spui „mă" și lui taică-tu, poate ar fi timpul să îi respecți și pe ceilalți cu care stai de vorbă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa-l, parerea mea.Vezi si tu ca esti intr-o relatie naspa cu el, daca nu v-ati inteles bine de la inceput n-o sa va intelegeti niciodata.Mai ales ca el mai umbla si cu alte fete, ce rost are? Si iti interzice lucruri...aiurea de tot situatia asta.Vezi-ti de scoala, ca e mult mai bine sa termini o scoala si sa realizezi ceva in viata ta, decat sa stai dupa unu care nu il doare de tine prea mult.Concentreaza-te pe viata ta, trebuie sa faci in asa fel incat sa-ti fie tie bine, fii un pic egoista, ai mai multa grija de tine.Baieti mai sunt mii, si ai sa gasesti unul care sa te respecte si sa te iubeasca sincer...nu merita sa suferi pentru cineva care se vede de la distanta ca nu e bun pentru tine.Succes.

| VasilicaPuscas a răspuns:

Il cheama cumva ALEX?

Răspuns utilizator avertizat
| VasilicaPuscas a răspuns (pentru Popescu_Simina_1966):

Îl cunosc. Este foarte periculos. Îndepărtează te de el, are probleme cu legea. Îți va distruge viitorul

Răspuns utilizator avertizat